Soğuklar Avrupa’da öldürüyor

Avrupa'da pek çok ülke, dondurucu soğukla ve aşırı kar yağışıyla mücadele ediyor.

Soğuklar Avrupa’da öldürüyor

Sırbistan, Hırvatistan, Romanya, Bosna Hersek, Ukrayna ve Almanya… Avrupa’da pek çok ülke, dondurucu soğukla ve aşırı kar yağışıyla mücadele ediyor.

Avrupa da soğuk hava ve kar yağışıyla mücadele ediyor. Dondurucu soğuk Hırvatistan’da 4, Sırbistan’da 2 can aldı. Yoğun kar yağışı pek çok ülkede ulaşımda aksamalara neden oluyor. Sırbistan, Hırvatistan, Romanya, Bosna Hersek, Ukrayna ve Almanya… Avrupa’da pek çok ülke beyaza bürünmüş durumda.

HIRVATİSTAN 


Kara kışın en çok etkili olduğu ülkelerden biri Hırvatistan. Hafta sonu dondurucu soğuk nedeniyle 4 kişi hayatını kaybetti.

Bazı yollar kapandı, toplu taşımada aksamalar yaşandı, pek çok uçuş iptal edildi. Halka “zorunlu olmadıkça evden çıkmayın” uyarısı yapıldı. Yetkililere göre, bu başkent Zagrep’e son 57 yılda düşen en yoğun kar.

 

SIRBİSTAN 


Sırbistan’da da soğuk hava can aldı.Hafta sonu ülkede iki kişinin hayatını kaybettiği haberi geldi. Başkent Belgrad’da kar küreme araçları tüm gün yolları açık tutmak için çalıştı. Karın keyfini ise her zaman olduğu gibi çocuklar çıkardı.

ROMANYA
Karın beyaza bürüdüğü bir diğer ülke, genel seçimlere giden Romanya. Kararlı seçmen, zorlu da olsa sandık başına gitmeyi başardı.Ancak sandıklar yoğun hava koşulları nedeniyle gecikmeli açıldı. Ülkenin bazı kesimlerinde ise kar kalınlığı bir metreye ulaştı.

ALMANYA 
Almanya’da da kötü hava koşulları ulaşımı aksattı. Kayganlaşayan yollarda küçük çaplı pek çok kaza yaşandı. Hava ulaşımı da durma noktasına geldi.Ülkenin en büyük havalimanı Frankfurt’da bazı uçuşlar iptal edildi.

 

AMERİKA DA KARA TESLİM

Yalnızca Avrupa’da değil, Amerika’da da kar var. Kardan en fazla etkilenen eyaletler, Minnesota ve Wisconsin oldu.

ÇİN 
Çin’de de ülkenin doğusu bir haftadır kar altında..Tipi nedeniyle bazı bölgelerde ulaşım durma noktasına geldi, kara saplanan araçlar oldu.Soğuk hava koşulları ve kar yağışı pek çok bölgede hayatı felç etti ama karın keyfini en fazla hayvanlar çıkardı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...