Suriye’de iç savaş

ABD savunma bakanı : Esad rejiminin çökmesi an meselesi.

Suriye’de iç savaş

ABD Savunma Bakanı Leon Panetta bugün Türkiye’ye sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Adana’daki İncirlik Askeri Üssü’nü ziyaret eden Panetta, Suriye’deki Esad rejiminin çökmesinin an meselesi olduğunu söyledi.

İncirlik’teki Amerikan Askeri Üssü’nü ziyaret eden ABD Savunma Bakanı Leon Panetta, NATO’nun Türkiye-Suriye sınırına yerleştirmeyi planladığı Patriotlarla ilgili bir açıklama yaptı.

ABD Savunma Bakanı Panetta, “Bu sabah Türkiye’de, 2 Patriot bataryası ve bataryalarla ilgilenecek birlikleri konuşlandıracağımızı duyurduk. Böylece Türkiye’nin Suriye’den gelen tehditlere karşı ihtiyacı olan füze savunma sistemine sahip olması konusunda yardım etmeyi amaçlıyoruz” dedi.

“Suriyeli muhaliflerin arasından siyasi kurumların liderliğini sağlayabilecek kişilerin belirlenebilmesi için eğitim ve silahsız destek sağlıyoruz” diyen ABD Savunma Bakanı Leon Panetta, “Esad rejiminin çökmesi an meselesi. Suriye halkının haklarını ve özgürlüğünü koruyacak pürüzsüz bir geçişi sağlayacak bir muhalefet ve muhalif liderler olmasını umuyoruz” şeklinde konuştu.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...