“Tüm çocuklar seni seviyor, ben de”

BBC sunucusu Jimmy Savile'ın İngiltere eski Başbakanı Margarete Thatcher'la defalarca buluştuğu ortaya çıktı.

“Tüm çocuklar seni seviyor, ben de”

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında 84 yaşında ölen BBC eski sunucusu ve programcısı Jimmy Savile’ın 200’den fazla çocuğa cinsel taciz ve tecavüzde bulunduğu ortaya çıkmıştı. “Taciz ve tecavüz” iddiaları ortaya çıkana kadar İngiltere’de “çocukların kurtarıcı meleği” olarak tanınan ve Kraliçe Elizabeth’in “Sir” unvanı verdiği Savile’ın İngiltere eski Başbakanı Margarete Thatcher’la iki defa yemek yediği belirtildi. İngiliz Ulusal Arşivi, Jimmy Savile’ın Thatcher’a kendi el yazısıyla yazdığı bir mektubu yayınladı. Savile, mektupta, Thatcher’a, “Tüm çocuklar seni seviyor, ben de” diyor.

500 BİN STERLİN YARDIM
İngiltere eski Başbakanı Thatcher’ın, engelli çocuklar için kurduğu hastane için Savile’a 500 bin sterlin yardımda bulunduğu da, açıklanan arşivlerden anlaşılıyor.

Jimmy Savile, kuracağı hastaneye yardım sağlamak için Thatcher’la bir öğle yemeğinde buluşmasını ise şu cümlelerle değerlendiriyor: “Kız çocuğu hastalarım ölümüne kıskandı. Başbakan’ın ne giydiğini ve ne yediğini bilmek istiyorlardı.”
MEZARTAŞI SÖKÜLMÜŞTÜ
BBC’de “Top of the Pops” programı başta olmak üzere birçok programda sunuculuk yapan Jimmy Savile, geçtiğimiz Ekim ayında 84 yaşında öldükten sonra çocuklara taciz ve tecavüzle suçlanmıştı. Söz konusu iddialar doğrulandıktan sonra, Savile’ın mezartaşı sökülmüş ve “Sir” unvanı elinden alınmıştı.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...