Kredi alanlara müjde

Kredi alırken alınan şube komisyonu ve dosya masrafı olarak alınan ücret için dava açtı ve...

Kredi alanlara müjde

Gökhan Gökdemir isimli bir vatandaşın bankadan aldığı konut kredisi işlemleri sırasında kendisinden şube komisyonu ve dosya masrafı adı altında kesilen 800 TL için açtığı dava bakın nasıl sonuçlandı…

KREDİ KARTI SAHİPLERİ DİKKAT! HABERİ İÇİN TIKLAYIN

Gökhan Gökdemir isimli vatandaş, bir bankadan aldığı konut kredisi işlemleri sırasında kendisinden şube komisyonu ve dosya masrafı adı altında kesilen 800 TL için Polatlı Kaymakamlığı Tüketici Hakem Heyetine başvurdu.

Heyet, Gökhan Gökdemir’i haklı bularak, bankanın yaptığı kesintiyi iade etmesini istedi.

KREDİ KARTI OLANLARA 10 UYARI! HABERİ İÇİN TIKLAYIN

KREDİ KULLANAN TÜKETİCİLER DİKKAT

Karara itiraz eden Banka, Polatlı 2. Asliye Hukuk Mahkemesine başvurdu. Yapılan itirazı değerlendiren Polatlı 2. Asliye Hukuk Mahkemesi, bankanın itirazını reddetti. Mahkeme, ilgili kanun gereği bu karara artık bankanın tekrar itirazının söz konusu olmadığına, kredi kullanan tüketiciye yapılan kesintilerin iade edilmesine hükmetti.

ELMASTAN KREDİ KARTI! HABERİ İÇİN TIKLAYIN

Türkiye Tüketici Hakları Derneği Polatlı Şube Başkanı Hasan Akman, Polatlı Kaymakamlığı Tüketici Hakem Heyeti ve 2. Asliye Hukuk Mahkemesinin aldığı kararın Polatlı’da bir ilk olduğunu söyledi. Akman, “Artık son on yılda bankalarca alınan kart aidatları, her türlü krediye ait şube komisyonları, dosya masrafları, yapılandırma masrafları ekspertiz ücretleri, erken ödeme cezası, ipotek ücretleri tek kelime ile yasal faiz dışında alınan her türlü masraflar tüketiciye iade edilecektir. Bu karar göstermiştir ki bankaların hakem heyetlerince alınan tüketici lehine kararlarına itirazı geçersizdir.” dedi.

KREDİ KARTLARI TARİH OLUYOR! HABERİ İÇİN TIKLAYIN

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...