Elektrik ve doğalgaza zam olacak mı

Taner Yıldız, doğalgaza ve elektriğe zam olacak mı sorusunu cevapladı

Elektrik ve doğalgaza zam olacak mı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Ayın 30’unda, 31’indeki değerlendirmelerimizi öne aldık ve bu olumsuz hava koşullarında vatandaşlarımızın lehine Sayın Başbakanımıza sunduğumuz rapor sonucunda doğalgaz ve elektriğe bu yıl zam yapmamış olacağız” dedi. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakan Taner Yıldız, Bakanlar Kurulu toplantısı öncesinde Başbakanlık basın ofisini ziyaret etti.

Gazetecilere enerji fiyatları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Bakan Yıldız, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a doğalgaz ve elektrik zamları konusunda bir rapor sunduklarını, buna göre, 2012 sonuna kadar doğalgaz ve elektriğe zam yapılmayacağını belirtti. Yıldız, “2013 yılı Ocak ayına zamsız girmiş olacağız” diyerek şunlaru kaydetti:

“Bizi hesaplamalarımızı son haftaya bırakıyorduk ya, yani dolayısıyla doğalgazda zam olmayacak önümüzdeki ay içinde. Yani elektrikte ve doğalgazda biz bunu bir hafta öncesinden açıklamış olalım. Aslında ayın 30’unda, 31’indeki değerlendirmelerimizi öne aldık ve bu olumsuz hava koşullarında vatandaşlarımızın lehine Sayın Başbakanımıza sunduğumuz rapor sonucunda doğalgaz ve elektriğe bu yıl zam yapmamış olacağız.” Bakan Yıldız, 2013’ün Ocak ayının da bu çerçevede doğalgaz ve elektrik zammı olmadan geçeceğini sözlerine ekledi.”

BAKAN YILDIZ’DAN KEK İKRAMI

Başbakanlık muhabirleriyle sohbet eden Taner Yıldız, gazetecilerin yaptığı kek ve böreği ikram etti. Bakan Yıldız, bir gazetecinin “Keki iyi dilimliyorsunuz, mutfağa girer misiniz?”sorusuna esprili bir cevap vererek, “Mutafa giriyorum, bizde yemek orada yeniliyor” dedi. Bakan Yıldız, “Ben yemek yapmasını bilemem, ancak makarna haşlamasını öğrencilikten biliyorum. Hatta şöyle beni bulaşık yıkamakla görevlendirmişlerdi bekar evinde” dedi. Paçanga böreğinin Kayseri pastırmasıyla yapıldığını öğrenen Bakan Yıldız, “Türkiye’deki bütün pastırmalar, Kayseri pastırmasının türevleridir. Bunu Kayseri’nin tarihi, ülkemizin tarihi de teyit etmekte. Kendine has baharatı, kendine has bir et yapısı var. Son derece temiz ve nezih koşullarda yapılıyor artık bunlar. Daha önceki koşullarımızdan daha iyi. Onun için bütün arkadaşlarımıza Kayseri pastırmasından tavsiye ediyoruz” şeklinde konuştu.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...