Onur Air’in satışında İran çatlağı

Satış süreci devam eden Onur Air’de ilginç gelişmeler oluyor.

Onur Air’in satışında İran çatlağı

airporthaber.com’un haberine göre; İranlı Mahdi Shams adlı işadamına satılması sözkonusu olan şirketin Suudi Arabistan operasyonları, satın alacak kişinin İran asıllı olması yüzünden tehlikeye girdi.

İranlı işadamı Mahdi Shams tarafından satın alınmak istenen ve satışın gerçekleşmesi için Rekabet Kurumu'nun onayını bekleyen Onur Havayolları'na Suudi Arabistan'dan kötü haber geldi.  Onur Havayolları'nın uzun süredir 10 uçakla yürüttüğü Suudi Arabistan operasyonları, şirketi satın almak isteyen İranlı Mahdi Shams yüzünden tehlikeye girdi.

Suudi Arabistan sivil havacılık otoritesinin, İranlı Mahdi Shams'a satılması gündemde olan Onur Havayolları'nın teknik gerekçelerle Suudi Arabistan operasyonlarını noktalamasını istediği ancak hac sezonu dolayısıyla Temmuz ayında bitirilmek istenen operasyonların bir kaç ay daha uzatıldığı  kaydedildi.

Suudi Arabistan tarafının bu sürpriz çıkışının arkasında Onur Havayolları'nın İranlı bir işadamına satılmasının olduğu iddia edilirken, Onur Havayolları'nın uçakları İstanbul'a çekeceği öne sürüldü. Hatta, bu uçaklarda görev yapan yabancı uyruklu pilotların da işlerine son verileceği bildirildi.

Öte yandan Onur Havayolları'nın, sözleşmesi biten çok sayıda kabin memuru ile yollarını ayırdığı da öğrenildi. Sözleşmesi yenilenmeyen çalışanların şirketle ilişiği kesilirken, ‘Onur Air küçülüyor mu' söylentileri de ortaya çıktı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...