Ortaklık bitti

Boyner Holding, Benetton Giyim A.Ş.’de bulunan yüzde 50 hissesini, İtalyan Benetton Group Spa’ya devretti.

Ortaklık bitti

Benetton Giyim A.Ş.'nin, Türki Cumhuriyetler ve KKTC genelinde 121 mağazası bulunuyor. Benetton Türkiye, üretim, perakende ve işletmecilik alanlarında 3 binden fazla kişiye istihdam sağlıyor.

1985 YILINDA GİRDİ

United Colors of Benetton Türkiye pazarına 1985 yılında üretim ve dağıtım hakkını Altınyıldız Grubu’na vererek girdi. 1991'in Eylül ayında, İtalya Benetton ve adını Boyner Holding olarak değiştiren Altınyıldız Grubu yüzde 50'lik paylarla, Boğaziçi Hazır Giyim A.Ş. adında yeni bir şirket kurdu.

Benetton Group ve Boyner Holding, 2005 yılının Mayıs ayında, Benetton markalarının Türkiye ve bölgedeki ticari faaliyetlerinin yönetimi ve geliştirilmesi için ortaklık anlaşması imzaladı.

Lisansörü Boyner Holding aracılığıyla 1985 yılından bu yana Türkiye'de kesintisiz faaliyet gösteren Benetton Group, bu anlaşmayla, United Colors of Benetton ve Sisley markalarının Türkiye'deki ticari faaliyetlerini üstlenen Boğaziçi Hazır Giyim A.Ş. şirketinin yüzde 50 hissesini de satın alıp tamamına sahip oldu.

YILBAŞINDAN BU YANA HAZIR GİYİMDE DÖRDÜNCÜ SATIŞ

Türk hazır giyim sektöründe yılbaşından bu yana hareketli günler yaşanıyor. Bu yıl ilk yabancı ortaklığı haberi Silk&Cashmere’den gelmiş ve şirketin yüzde 45’i Dubai merkezli Eastgate Capital Group’e satılmıştı. Geçtiğimiz ay içerisinde de Türkiye'nin en büyük hazır giyim markalarından Koton’un yüzde 50'si özel girişim sermayesi Turkven'in sahibi olduğu Hollanda merkezli Nemo Apparel BV'ye satılmıştı. Henüz iki gün önce de Türkiye’de Damat ve Tween markaları ile tanınan Orka Group, New York merkezli yatırım şirketi Investcorp ile azınlık yatırımı konusunda anlaşma imzaladı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...