Kopan bacağını elinde taşıdı

Konya'nın Akşehir İlçesi'nde bacağı kopan liseli gencin soğukkanlılığı hayran bıraktı.

Kopan bacağını elinde taşıdı

Konya’nın Akşehir İlçesi’nde kendi evlerinin inşaatında çalıştığı sırada taş duvarın üzerine devrilmesi sonucu sağ bacağı dizinin altından kopan lise 4’üncü sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Barış Konuk’un, 4 saat süren operasyon sonucu kopan bacağı yerine dikildi.

Kopan bacağını elinde taşıdığını belirten Konuk,Bacağım koptuğu için çok üzülmüştüm. Bir daha yürüyemem demiştim. Ama kopan bacağım, yerine geri dikildiği için mutluyum.dedi. Akşehir’in Yeni Pazar Mahallesi’nde oturan Demirci Lisesi 4’üncü sınıf öğrencisi Barış Konuk, 5 Temmuz günü evlerinin yanına ek oda yaptıkları inşaatta çalıştığı sırada, yaptıkları taş duvar devrildi. Konuk’un duvarın altında kalan sağ bacağı dizinin altından koptu. Ufak bir deri parçası sayesinde tamamen ayrılmayan kopan bacağını elinde taşıyan Konuk, önce ambulansla Akşehir Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yapılan ilk müdahalesinin ardından ambulans helikopterle Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi’ne sevk edilen Konuk’un kopan bacağı yaklaşık 4 saat süren operasyon sonucu yerine dikildi.

‘BACAĞIMI ELİMLE TAŞIDIM’
Duvarın üzerine devrilmesi sonucu bacağının altında kaldığını belirten Barış Konuk, yaşadıklarını anlattı… Bacağım duvarın altında kaldıktan sonra koptuğunu gördüm. Aşırı derecede kan geliyordu. Belimdeki kemeri çıkartıp, bacağıma sardım ve böylelikle kanı yavaşlattım. Daha sonra acı içinde yakında bulunan halamdan yardım istedim. Oda yakınlarıma haber verdi. Yakınlarımın yardımıyla ayağımı taşın altından çıkardık. Kopan bacağımı elimde taşıyıp ambulansa bindim. Sonra hastaneye kaldırıldım.dedi.

YÜRÜYEBİLECEĞİM
Bacağı koptuğu için yeniden yürüyemeyeceği düşüncesiyle endişelendiğini kaydeden Konuk, şunları söylediBacağımı o halde gördüğüm için çok üzülmüştüm. Artık hayatım karardı, tekrar yürüyemem korkusu sardı. Ama şu an çok iyi durumdayım. Bacağımı kımıldatabiliyorum. Ameliyatı gerçekleştiren doktorlara çok teşekkür ediyorum. Operasyonu gerçekleştiren Selçuklu Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Egemen Altan, ise şunları söyledi

Buraya geldiğinde bacağını ufak bir deri parçası tutuyordu. Kendisini hemen ameliyathaneye aldı. Bacağındaki damarlar çok kötü durumdaydı. Damarları ezildiği için sol bacağından damarı alarak kopan sağ bacağa naklettik. Kopan bacağını 4 saat süren bir operasyon sonucunda tekrar diktik. Kopan damarlar ve sinirler dikildi. Hastamızın dolaşımı şu an da iyi durumda. Sağlık durumu gayet iyi. Umarım hastamız tekrar eskisi gibi yürüyebilir

Loading...