Paralimpik destek

Lehmann, paralimpikte Almanya Körler Milli Takımı'nın kalesini koruyacak.

Paralimpik destek

Alman Milli Takımı’nın eski kalecilerinden Jens Lehmann, paralimpikte Almanya Körler Milli Takımı’nın kalesini koruyacak.

Almanya’nın eski milli futbolcularından kaleci Jens Lehmann futbolu bıraktıktan sonra sosyal yardım faaliyetlerinde ön planda yer alıyor. Daha önce göçmen çocuklarının özellikle kız çocuklarının Almanya’da spor yapmaları , futbol oynamaları için kolları sıvayan Jens Lehmann şimdi de Paralimpikte mücadele edecek Almanya Körler Milli Takımı’nın kalesine korumak istediğini açıkladı. Paralimpiklerde körler arasındaki futbol şampiyonasında sadece kalecinin gören bir sporcudan oluştuğu için 43 yaşındaki Lehmann bu göreve talip oldu.

Lehmann’ın bu jestinin çok anlamlı olduğunu dile getiren Almanya Körler Milli Takımı Teknik Direktörü Ulrich Pfisterer, ” Oliver Bierhof ile anlaştık. Paralimpiklerde yarışacak Almanya Körler Milli Takımı olarak iyi hazırlanıyoruz. 2013 Mart ayında Almanya A Milli Takımı ile birlikte antrenman yapacağız. Bu antrenmanda Lehmann’ıda kadroya çağıracağım” dedi.

“SOSYAL ETKİNLİKLERDE ÇALIŞMAK MUTLU EDİYOR”
Almanya’da Schalke, Dortmund, Stuttgart, İngiltere’de Arsenal, İtalya’da AC Mailand kalelerini koruyan ve Alman A milli formasını da 61 kez giyen Lehmann, sosyal etkinliklerde görev almasının kendisini çok mutlu ve huzurlu bir kişi olmasını sağladığını söyledi.

Laureus Vakfı’nın Kız çocukları futbol oynasın projesinin elçisi olduğunu söyleyen Lehmann sözlerini şöyle sürdürdü: ” Sosyal alanda çalışmak beni mutlu ediyor. Futbolun en iyi birleştirici ve dünyayı değiştirebilecek etkinliği var. Futbol bana çok şeyler verdi. Bende birazını çocuklara ve engellilere geri vermek istiyorum. “

Loading...