TSK’da ‘taciz’ soruşturması!

Astsubay olan eski eşinin tacizlerinden bunalan çaresiz kadın TBMM'ye dilkekçe yazdı

TSK’da ‘taciz’ soruşturması!

Antalya'da yaşayan H.D., eski eşi A.K.'nin tacizine uğradığını söyleyerek Meclis'ten yardım istedi. H.D., “Görüntülerimizi internetten yayınlıyor. Beni sürekli telefonda taciz ediyor. İstihbarat astsubayı olduğu için hemen yeni numaramı buluyor” dedi. Milli Savunma Bakanlığı, soruşturma başlatıldığını bildirdi

Vatan gazetesinin haberine göre; TBMM'ye yapılan bir başvuru, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde ‘kırmızı noktalı' bir soruşturmaya yol açtı. Bir süre önce istihbarat astsubayı olan A.K.'dan boşanan H.D.'nin yaptığı başvuru üzerine harekete geçen Meclis, Milli Savunma Bakanlığı'ndan bilgi istedi. Bakanlık, soruşturma başlatıldığı yanıtını verdi.

Fotoğrafları internete koydu

TSK'yı harekete geçiren olay, Antalya'da özel sektörde çalışan H.D.'nin, Meclis'e başvurmasıyla ortaya çıktı. Mağdur olduğunu iddia eden kadın, TBMM Dilekçe Komisyonu'na yazdığı dilekçesinde, asker olan eski eşinin tacizine mağdur kaldığını belirterek, “Bana yardım edin” dedi. H.D., istihbarat astsubayı olduğunu belirttiği eski eşi A.K.'nın baskılarından boşandıktan sonra da kurtulamadığını anlattı. H.D., evliliği döneminde eski eşi tarafından çekilen özel fotoğraflarının internetteki bazı platformlarda ifşa edildiğini anlattı. Eski eşinin kendisini sürekli telefonda rahatsız ettiğini de belirten H.D., “Tacizlerden kaçmak için sürekli telefon numaramı değiştiriyorum ama istihbarat subayı olması nedeniyle bir saat sonra yeni numaramdan beni buluyor” dedi. Eşinin tacizleri nedeniyle psikolojisinin olumsuz etkilendiğini anlatan H.D., kendisine yardımcı olunmasını istedi.

MSB: Soruşturma başlatıldı

TBMM Dilekçe Komisyonu, mağdur kadının dilekçesini işleme koydu. Komisyon, şikayeti Milli Savunma Bakanlığı'na bildirdi. Bakanlık yaptığı incelemenin ardından konuyla ilgili soruşturma başlattı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından, Meclis'e gönderilen yazıda, şahısların eski eş oldukları belirtilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Loading...