21 milyon lira artık çöp!

Süper Loto’da 21.7 milyon liralık ikramiyenin çıktığı talihliye kötü haber

21 milyon lira artık çöp!

Süper Loto'da 21.7 milyon liralık ikramiyenin çıktığı talihliye Milli Piyango İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Yıldırım'dan kötü haber: “Bu düzmece olabilir. Bu kuponlarda seri numarası olmaz, güvenlik kodu olur. Rakamlar okunmuyorsa, ikramiye devlete kalır”

9 hafta devrederek, 21 milyon 763 bin 311 liraya ulaşan Süper Loto ikramiyesini tek başına kazanan talihlinin İzmirli olduğu ileri sürülmüştü. 22 Kasım'daki çekilişte 5, 22, 28, 38, 46, 48 numaralı sayılara isabet eden büyük ikramiyeyi kazanan kuponu Kayseri'nin Kocasinan İlçesi Mevlana Mahallesi'ndeki Naci Emel'e ait 28 nolu Volkan bayide oynayan talihlinin 27 yaşındaki İzmirli bir talihli olduğu iddia edilmişti. Ancak, aradan geçen 1 aylık süreye karşın, ikramiyeyi tek başına kazanan talihli Milli Piyango idaresine başvurup parasını almadı. Talihlinin kim olduğu merakla beklenirken, İzmirli avukat Şakir Balcı, basın kuruluşlarına, 21.7 milyon liralık Süper Loto talihlisinin İzmirli olduğunu, kendi doldurduğu kuponunun pantolonun cebinde kaldığını ve eşi tarafından yıkandığı için bazı rakamların net olarak okunamadığını söyledi.

‘Anlamsız bir kağıt parçası'

Konuyla ilgili VATAN'ın sorularını yanıtlayan Milli Piyango İdaresi Genel Müdür Yardımcısı İsmail Yıldırım, “Bu bir düzmece de olabilir. Bu kuponlarda seri numarası olmaz, güvenlik kodu olur. Rakamlar okunmuyorsa, ikramiye devlette kalır. İkramiyenin isabet ettiği iddia edilen bu kupon şu anki görünüşüyle, kendini ifade etmeyen kağıt parçası durumunda” dedi. Yıldırım, nihai kararın, kupona ilişkin yapılacak son değerlendirmeden sonra verileceğine dikkat çekti.

Kuponların termal kağıt olduğunu vurgulayan Yıldırım, “Bu kuponlar termal kağıttır. Çok kısa sürede kendisini ifade etmesi gerekir. İkramiyeyi kazandığı iddia edilen kişi kupona yazdığı rakamları kendisi seçmiş. Sonra makinada oynatmış. Güvenlik kodu hangi saatte, hangi bayide oynandığını ortaya çıkarır” diye konuştu. Yıldırım, kuponla ilgili nihai kararın, yapılacak son değerlendirmenin ardından verileceğini vurguladı.

‘Talihli bunalıma girdi'

İzmir'de Kanal 35 televizyonunda sunuculuk yapan ve talihlinin yaşadığı süreci yakından takip eden Özgür Hancıoğlu, İzmirli gencin tek isteğinin kuponun kabul edilmesi olduğunu söylüyor: “Talihli aslen Manisa Salihlili 27 yaşında bekar bir genç. İzmir'de annesiyle birlikte yaşıyor, geçici işlerde çalışıyor. Belirli bir işi yok. Sosyo-ekonomik durumu kötü durumda. Süper Loto'nun çekiliş yapıldığı dönemde Kayseri Kocasinan'da yaşayan ablasını ziyarete gidiyor ve Mevlana Mahallesi'ndeki bayide kuponu oynuyor. Kupon daha sonra pantolonun cebinde farkedilmeden yıkandığı için bazı rakamları okunamaz hale geliyor. Avukat Şakir Balcı durumu Milli Piyango İdaresi'nde bildirdi, gerekli yazı gönderildi. Genç şu anda psikolojik olarak dağılmış durumda. Aklı çok karışık, gel gitler yaşıyor. Kendini eve kapatmış da olabilir, dışarı da atmış olabilir. Tek isteği bu kuponun Milli Piyango İdaresi tarafından kabul edilmesi. Bu kişi medyada ‘parayı alan ancak mafyada kaçmak için böyle bir bahana uydurmuş' kişi durumuna da düşmek istemiyor.”

İngiltere'de de 100 milyon uçtu

İngiltere'de talih oyunu Euromillions çekilişinde 63,8 milyon sterlin (yaklaşık 100 milyon dolar) kazanan talihli, ödülünü almak için altı ay içinde başvurmayınca ikramiye şansını kaybetti. Geçtiğimiz 8 Haziran günü yapılan çekilişi kazanan talihlinin, Londra'nın kuzeyindeki Hertfordshire bölgesinde olduğu sanılıyor.

Bozuk bilete ikramiye ödenmez!

Milli Piyango'nun Süper ve Sayısal Loto gibi talih oyunlarının oynandığı makinadan alınan kupon çıktısının arkasında ‘Sayısal oyunlar genel oynama esasları' başlığıyla şu uyarı bulunuyor: “Yırtık ve bozuk biletlere ikramiye ödenmesine idarece yapılacak inceleme ve araştırma sonucunda yönetmelik hükümlerine göre karar verilir.”

Vatan

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...