‘AKP itirafçı haline geldi’

Erdoğan'dan sonra Bakan Ergin'in dinlendiğini itiraf etmesi, Arınç'ın da suikast ihtimalleri ile ilgili geri adım atmasını CHP'li Tekin değerlendirdi.

‘AKP itirafçı haline geldi’

Deniz AYHAN / Sozcu.com.tr

Başbakan Erdoğan'ın “Evimin altındaki ofisimde dinleme cihazı bulundu” demesi üzerine gözler iddiayı ortaya atan ilk isme, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'e çevrildi. Gürsel Tekin, Başbakan'ın ofisinde ‘böcek' diye tabir edilen cihazın bulunduğunu ve dinlendiğini aylar önce söylemiş, ofisin bu yüzden yenilendiğini, koruma ekibinin de tamamen değiştirildiğini belirterek konuyla ilgili Başbakan Erdoğan'a soru önergesi vermişti.

“BU HÜKÜMET MİADINI DOLDURMUŞTUR”

Başbakan Erdoğan'ın ardından dün Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in de dinlendiğini itiraf etmesi üzerine Tekin, İstanbul İl Başkanıyken de üçüncü köprüyle ilgili açıkladığı belgelerin yalanlandığını ancak sonra gerçeğin ortaya çıktığını hatırlatarak “Önce yalanlayıp sonra doğruluyorlar. Bu AKP hükümeti için alışkanlık haline geldi” diye konuştu.

Dinleme iddialarının yeniden gündeme gelmesi üzerine hükümetin ağlama duvarına dönüştüğünü belirten Tekin, “Bu hükümet miadını doldurmuş ve çürümüştür. Eğer bir hükümet ağlama duvarı haline dönüşmüşse kusura bakmasınlar ama misyonlarını bitirmişlerdir” dedi.

AKP İTİRAFÇI HALE GELDİ

Sadece Erdoğan'ın değil, bakanlarının da “dinleniyoruz” dediğini ve Arınç'ın da suikast iddialarını yalanladığını hatırlatan Tekin, “Görüyoruz ki son dönemlerde sadece sayın başbakan değil, bakanlar da ‘biz de dinleniyoruz' diye itiraf etmeye başladılar. Türk toplumunda itirafçılık çok hoş karşılanmaz. İtirafçı bir hükümetle karşı karşıya kaldığımızı unutmayalım. İtirafçı hale gelmişseniz bitmişsinizdir” diye konuştu.

BAŞBAKAN BİZİ ARARSA GEREĞİNİ YAPARIZ

Erdoğan'ın önce dinlendiğini inkar edip ardından itiraf etmesi konusuna Tekin, “Avukatın düşkünü derdini mübaşire anlatırmış. Çaresiz kalınca öyle olur. Belli ki hükümet çaresiz kalmış. Ama korkmasınlar. Bu ülkenin CHP'si var. Hani güzel bir sloganımız vardır. ‘Başın düşerse dara, CHP'yi ara'. Sayın Cumhurbaşkanı CHP'yi aramıştı. Sayın Başbakan da ararsa bizi gereğini yaparız” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...