AKP’nin tercihi tespihli Atatürk

İzmir'de yeni taşınılan AKP il binasında tüm odalara Atatürk'ün bu fotoğrafı konuldu.

AKP’nin tercihi tespihli Atatürk

İzmir’de yeni taşınılan AKP il binasında tüm odalara Atatürk ve Başbakan’ın fotoğrafları asıldı. Atatürk’ün sol elinde tespih bulunan fotoğrafının tercih edilmesi dikkat çekerken, İl Başkan Yardımcısı Mahmut Badem bunun özel bir seçim olmadığını ‘öyle denk geldiğini’ söyledi.

İzmir’in Çankaya Semti’ndeki bir iş hanının üç katında hizmet veren AKP İl Başkanlığı, bir ay önce Bayraklı’da Salhane İş Merkezi’nde yüksek güvenlikli akıllı binaya taşındı. Bin 500 metrekare genişliğindeki binada İl Başkanı ve 13 yardımcısının yanı sıra bakanlar, milletvekilleri, kadın ve gençlik kolları için ayrı odalar, geniş bekleme salonları, arşiv ile senato tipi toplantı odası yer alıyor.

AKP’nin her odasına ve koridorlara Başbakan ile Atatürk’ün fotoğrafları da asıldı. Atatürk’ün sol elinde tesbih bulunan fotoğrafının tercih edilmesi dikkat çekti. Foto Remzi’nin sahibi Remzi Dinç’in il yönetim kurulu üyesi olduğu partide, fotoğrafların altında, ‘Foto Remzi’ imzası yer aldı.

‘ÖYLE DENK GELMİŞ’
Binanın tadilatı ve döşenmesinde sorumluluk alan Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mahmut Badem, tespihli Atatürk fotoğrafını özellikle seçmediklerini söyledi. Badem, “Kurumsal kimlik nedeniyle tek tip fotoğraf kullandık. İl Başkanlığı’nın 15 odasının yanı sıra 30 ilçe başkanlığında da aynı fotoğrağlar yer alıyor. Özel bir seçim değil, öyle denk gelmiş” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...