AKP’ye ODTÜ uyarısı

Erdoğan Toprak: “AKP herkesi bir cenderenin içine sokmaya çalışıyor. AKP’yi bu baskılara son vermeye çağırıyoruz”

AKP’ye ODTÜ uyarısı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, son günlerde üniversitelerde yaşanan olayları değerlendirdi ve AKP hükümetine uyarılarda bulundu.

AKP hükümetinin demokratik her türlü tepkiyi, ifadeyi, düşünceyi ve eylemi yok sayma, terörize etme ve toplumu kamplaştırma noktasında kaygı verici bir rota izlediğini belirten Toprak, “Halkımız Cumhuriyet ve demokrasi mücadelesinde kazandıklarını AKP'ye feda etmeyecektir. Cumhuriyet ve demokratik düzeni korumak, geliştirmek bizlerin tarihi sorumluluğudur. CHP olarak bu konuda her türlü bedeli ödemeye hazırız.” dedi.

Toprak’ın AKP’ye “Ülkede kurmaya çalıştığınız baskıcı ve otoriter rejimden vazgeçin” uyarısında bulunduğu açıklama şöyle:

HALK BU KEFENİ YIRTACAK

Cumhuriyete ve demokrasiye ilişkin her türlü hakkı, hukuku ve talebi polis şiddetiyle bastırma yolunu seçmek geçmişte yaşanan acıların yeniden yaşanmasına neden olacaktır. Bir yerde baskı, zor, tahakküm varsa orada direniş kaçınılmaz olacaktır. AKP öncelikle bunun farkına varmalı ve oturup ciddi bir biçimde muhasebe yapmalıdır. Bu topluma nice darbeler bir elbise giydiremedi. AKP'nin bu topluma biçmeye çalıştığı elbise bu ülkeye dar gelir. AKP öğrencilerden aydınlara, iş dünyasından çalışanlara herkesi bir cenderenin içine sokmaya çalışıyor. AKP, bu baskıdan vazgeçmelidir. Er ya da geç bu halk bu kefeni yırtacaktır. Bugün toplumun her kesiminden feryatlar yükselmektedir. AKP demokrasinin, müzakerenin, uzlaşının yolunu, yordamını ve yönetimini öğrenmek durumundadır. Halkımız Cumhuriyet ve demokrasi mücadelesinde kazandıklarını AKP'ye feda etmeyecektir. Cumhuriyet ve demokratik düzeni korumak, geliştirmek bizlerin tarihi sorumluluğudur. CHP olarak bu konuda her türlü bedeli ödemeye hazırız.

AKP’Yİ UYARIYORUZ

AKP'yi uyarıyor ve tarihe not düşüyoruz, ülkede kurmaya çalıştığınız baskıcı ve otoriter rejimden vazgeçin. Çünkü tarihin çöplüğü nice otoriter ve totaliter partilerle doludur. Ve son olarak AKP'ye Victor Hugo'nun sözünü anımsatmak isterim: Zamanı gelmiş bir fikrin karşısına dikilme gücüne hiçbir ordu sahip değildir.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...