‘Arınç istifa etmeli’

Süheyl Batum, Arınç'ın 'ben de olsam dağa çıkardım' açıklamasını eleştirdi

‘Arınç istifa etmeli’

CHP Eskişehir Milletvekili ve Anayasa Uzlaşma Komisyonu üyesi Süheyl Batum, ‘O BDP’li kadın milletvekilinin yerinde olsam ben de dağa çıkardım’ diyen Başkan Yarımcısı Bülent Arınç’ın, bu açıklaması nedeniyle istifa etmesi gerektiğini söyledi.

Süheyl Batum, yanında CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk ve İl Başkanı Faruk Akar ile birlikte partisinin Mersin Silifke İlçe örgütünü ziyaret etti. Batum, parti binasında yaptığı konuşmada, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ı eleştirdi. Arınç’ın, BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak’ın Diyarbakır Cezaevi’nde işkence gördüğüne dikkat çekerek ‘Yerinde olsam ben de dağa çıkardım’ sözlerine tepki gösteren Süheyl Batum şöyle konuştu:

“Bülent Arınç gayrı ciddi, ağlayan bir adam. Başbakan bir hareket yapardı, ağlayın derdi ağlardı, gül derdi gülerdi, atardı havaya bu mesir macunlarını kapmak için koşardı. Biz çok da ciddiye almazdık. Bu gayri ciddi adam, ‘dağa çıkanlar haklıdır’ diyor. 10 senedir bu ülkenin başındasınız, eğer orda işkence yapıldıysa kime soruşturma açtın, kimden hesabını sordun. Bir devletin başında olan bir bakanı düşüne biliyor musunuz, ‘terörist haklıdır’ diyor. Sonra o terörist gidiyor senin benim çocuğumu şehit ediyor. Şimdi bu adamın normal bir ülkede istifa etmesi lazım.”

Batum, BDP’li milletvekillerinin PKK’lılarla buluşup kucaklaşmasını da eleştirdi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...