Malatya’dan sonra İstanbul!

Ayazağa'da çıkan olaylarla ilgili çeşitli iddialar ortaya atıldı.

Malatya’dan sonra İstanbul!

Ayazağa'da bir kıza laf attıkları iddia edilen inşaat işçileri ile mahalle sakinileri arasında taşlı sopalı kavga çıktı. Olay yerine Şişli, Kağıthane ve Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve Çevik Kuvvet polisi sevk edildi.

KAVGANIN ESAS NEDENİ KÜRT OLMALARI VE ORUÇ TUTMAMALARI MI?

Saldırının gerekçesi hakkında çeşitli iddialar ortaya atıldı. Ajanslar ve Habertürk gazetesi “parkta oturan kızlara laf atma” nedeniyle mahalle sakinlerinin toplandığını iddia ederken, Twitter’da Kürt işçilerin oruç tutmamaları nedeniyle linç girişimine maruz kaldıkları yönünde haberler geçildi. Ancak bu bilgiler henüz doğrulanamadı.

TWITTER’DAN AKTARDI

Twitter’dan olay yerini aktaran O.K. isimli bir vatandaş, Ayazağa’da elektriklerin kesildiği, işçilerin şantiye jenaratörünü çalıştırdığını ancak polisin işçileri jeneratörü kapatmak için zorladığını belirtti. Yine Koçyiğit, polisle mahalleli arasında pazarlık yapıldığını yazdı. Atatürk Caddesi’ne barikat kurarak yolu trafiğe kapatan mahallilere polisin uzun süre müdahale etmediği, ettiği zaman da gaz bombası atarak çekildiği iddia ediliyor.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...