Babam dediği adam kim çıktı

Ahmet Özal'ın 'Bakın babam hastaneye yürüyerek geldi' dediği adam...

Babam dediği adam kim çıktı

Ahmet Özal'ın, ‘'Babam hastaneye ölü olarak getirilmedi'' diyerek kanıt gösterdiği fotoğraftaki kişinin, Başkomiser Turan İnanç olduğu ortaya çıktı.

Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal'ın, ‘'Babam hastaneye ölü olarak getirilmedi, ayaktaydı'' diyerek kanıt olarak gösterdiği fotoğraftaki kişinin, Özal'ın koruması Başkomiser Turan İnanç olduğu ortaya çıktı.

Ahmet Özal doktorların ‘'Hastaneye geldiğinde ölmüştü'' ifadelerine karşılık, A.A'nın olay günü çektiği bir fotoğrafı dağıtmış ve babasının Hacettepe Hastanesine ayakta geldiğini öne sürmüştü. Ancak fotoğrafta yer alan ve Özal denilen takım elbiseli ve yüzü gözükmeyen kişinin aslında sedyede olan Özal'a eşlik ederek, sedyeyi iten Başkomiser İnanç olduğu belirlendi.

Anadolu Ajansımın çektiği fotoğrafların diğer karelerinde gri takım elbiseli kişi, daha net görülüyor. Ceketinin altında fark edilen şişlik de, belinde tabanca ve koruma olduğunu gösteriyor. Başkomiser İnanç, Özal'ın Başbakanlık döneminden itibaren yakın koruma olarak görev yapmıştı.

DDK DA SAPTADI

Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu da Özal'ın Çankaya köşkünde rahatsızlanıp, hastaneye götürülürken yanında Başkomiser İnanç'ın da olduğunu raporunda belirtmiş ve bu bölümde şu ifadeler yer almıştı:

‘'Merhum Cumhurbaşkanının rahatsızlanması üzerine; – Köşk'ün konut kısmına gelen Başyaver ve nöbetçi yaver ile koruma polislerinin duruma nezaret ettiği ve Köşk kayıtlarında ambulans olarak görünen araç ile GATA'ya hareket edildiği,

Merhum Cumhurbaşkanının bulunduğu araçta Şoför Ali Ören, aracın ön bölümünde Başyaver Kur. Alb. Aslan Güner, arka bölümünde Ekip Amiri Başkomiser Turan İnanç ile koruma polisi Turgay Açıkgöz'ün bulunduğu, araca koruma ekiplerinin refakat ettiği, trafik ekibinin ise konvoya eskortluk yaptığı,

Hastaneye seyir halindeyken Kızılay/Sıhhiye civarında Başyaver Güner'in talimatıyla, yoldaki trafik yoğunluğu gerekçesiyle Hacettepe Hastanesine dönüldüğü, hastaneye çocuk acilden girilmesi sebebiyle hastane içinden dolaşılarak “büyük acile” giriş yapıldığı, hastaneye merhum Cumhurbaşkanının geliş nedeni konusunda bilgi verilmediği için hastanede herhangi bir hazırlığın yapılmadığı, geldiğinin öğrenilmesi anında da denetim veya ziyaret amaçlı olarak gelmiş olabileceği yönünde genel bir kanaatin olduğu anlaşılmıştır.''

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...