Bahçeli’den Erdoğan’a salvolar

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında AKP'yi eleştirdi.

Bahçeli’den Erdoğan’a salvolar

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, AKP’ye çok sert eleştiriler yöneltti. İşte Bahçeli’nin konuşmasından satırbaşları…

Engelli mevzuatında yapılan değişiklikler önemlidir. Engellilerimizin çoğunluğu yoksulluk içerisinde yaşıyor. Hepimiz birer engelli adayı olduğumuzu düşünmeliyiz.

Kadınların seçme seçilme hakkı

Türk kadının her yönüyle dünyanın birçok ülkesinen önce seçme ve seçilme hakkını elde etmesi her yönüyle önemli bir gelişmedir. Kadınların 5 Aralık 1934’te seçme ve seçilme hakkını elde etmeleri o zamanın şartlarına göre fevkalede bir gelişmedir. Kadınlara yönelmiş her tür şiddet lanetlenmeye müstahaktır. Kadınlar emniyet altına alınmadan gelişmiş bir ülke olduğumuz söylenemez.

PKK’nın talepleri gerçekleşti

Habur, İmralı ve Oslo’da teslimiyet resmileşmiştir. PKK’nın talepleri bir bir gerçekleşmiştir. İmrali canisi ile hükümet arasındaki kanlı barutlu görüşmeler Erdoğan ve hükümetinin maskesini düşürmüştür. AKP için İmralı çözüm merkezi; Barzani en iyi müttefiktir.

Arınç’ın yaptığı ayıp abidesi

Teröristleri savunan çürümüş emniyet müdürüne destek veren Başbakan Yardımcısı Arınç’ın şehit analarını terslemesi kendi acizliğinin göstergesidir. Şehidimiz Tolga Taştan’ın annesinin başbakan yardımcısı tarafından terslenmesi büyük bir ayıp abidesidir.Bu zihiniyet otoriter girdapların hırsına kapılmıştır. AKP’nin Türkiye’nin hayrına yapacağı katkı ve hizmet çoktan bitmiştir. Bu iktidar çürümüş küflenmiş ve bitmiştir.

Dış politikada çuvalladılar

Dış Politikada çuvallayan AKP hükümetidir. Ekonomide sanal başarılarla oyalanan AKP hükümetidir. Milli ve manevi değerlerimize hücum eden AKP hükümetidir.

Ülkenin kaderi Erdoğan’a bağlanmak isteniyor

Türkiye’nin kaderi adeta Başbakan Erdoğan’a bağlanmıştır. AKP tarafından Kasım ayının ilk Haftası Komisyonuna sunulan Başkanlık teklifi tek adamlık teklifi sayılmalıdır. Başbakan Erdoğan Başkanlık koltuğuna oturursa istediği zaman seçim tarihini yenileyebilecektir. Parlamenter sistemin hangi yönü Başbakan Erdoğan’ı rahatsız etmiştir. Parlamenter sistemin geliştirilmesi ve devan ettirilmesi en doğru yoldur.

Baş örtüsüne destek

Elbette okullarda tektiplikten kurtulmak önemli bir çalışmadır. Gelir dağılımındaki adaletsizliğin en üst seviyede olması bir çok sosyal soruna davetiye çıkaracaktır. Aileler arasındaki maddi farklar çocuklar üzerinde sıkıntılara neden olacaktır. Kıyafet değişikliğinin sosyal farklılıklara sebep olmaması için dikkat edilmelidir. İmam hatip liselerinde ve diğer okullarımızda bazı kız öğrencilerimizin başlarını örtmesini insani görüyoruz ve destekliyoruz. Önce gömleği sonrada önlüğü çıkaran AKP zihniyeti bu kargaşayı arttırmıştır.

Filistin’in kararı AKP’nin başarısı değil

BM’deki oylamadan sonra ortaya çıkan gözlemci ülke kararının hayırlı olmasını diliyorum. Ne varki Filistin’deki olumlu gelişmeyi kendi hanesine yazmaya çalışan AKP hükümeti bu konuyu iç siyaset malzemesi yapmıştır. Bilmelidir ki bu başarı Filistin halkınındır. İnşallah Filistinli kardeşlerimiz toprak bütünlüklerini ve bağımsızlıklarını tam olarak elde edecekleridir. Temennimiz darbelirin sadece silahlı olanı değil siyasi olanlarına da tebennüz etmesidir.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...