Bakan’ın aracı bile arandı

Enerji Bakanı Taner Yıldız'ın aracının dahi kontrol edilmesi şaşkınlık yarattı.

Bakan’ın aracı bile arandı

Rusya Devlet Başkanı’nın gelişi nedeniyle İstanbul alarma geçti. Çok yüksek güvenlik önlemlerinin alındığı ziyaret için Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın aracının dahi kontrol edilmesi şaşkınlık yarattı.

PUTİN ÖNLEMLERİNDEN BAKAN YILDIZ DA NASİBİNİ ALDI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İstanbul’a geldi. Putin’i taşıyan uçak saat 13. 15’te İstanbul Atatürk Havalimanı’na indi. Putin’i Enerji ve Tabii Kaynaklar Taner Yıldız, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Vladimir Ivanovski karşıladı. Putin’in uçağının inişi sırasında havalimanı içinde ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

YILDIZ’IN ARACI BİLE KONTROL EDİLDİ

Putin’in gelişi öncesi bomba arama köpekleriyle arama yapılırken Bakan Yıldız’ın aracı bile kontrolden geçirildi. Vladimir Putin, Başbakan Erdoğan ile görüşeceği Dolmabahçe’deki Başbakanlık Çalışma Ofisi’ne geçmek üzere havalimanından ayrıldı. Putin kendisini görüntüleyen gazetecilere el sallayamayı da ihmal etmedi.

Bu arada Putin’i taşıyan uçaktan bir saat önce bir başka uçak inerek Rus heyetini İstanbul’a getirdi İstanbul’da Dolmabahçe Sarayı’nda yapılacak görüşmelerde Putin ve Erdoğan Suriye’deki krizi ile Türkiye’nin NATO’dan istediği Patriot füzesavar sistemini gibi konuları ele alacağı belirtiliyor.

DOLMABAHÇE’DE PUTİN PROTESTOSU

Türkiye’ye resmi ziyarette bulunan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Dolmabahçe’de bir grup tarafından protesto edildi.Çerkez Hakları İnisiyatifi isimli bir grup slogan atarak Putin’in Türkiye’ye gelmesini protesto etti. Sayılarının az olduğu gözlemlenen grup ofisin önünde basın açıklaması yapmak istedi. Polis ekipleri slogan atan üç kişiyi gözaltına aldı. Çevik kuvvet otobüsüne bindirilen şahıslar sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

KRİTİK GÖRÜŞME BAŞLADI 

Putin, İstanbul’da düzenlenecek olan Türkiye-Rusya işbirliği konseyinin 3. toplantısına katılacak. Rusya Devlet Başkanı Putin, İstanbul’a geldi. Dolmabahçe’de Başbakan Erdoğan’la görüşüyor .Görüşmeye ilişkin yayınlanan görüntülerde iki liderin oldukça samimi olduğu görülürken, Putin'in sağlık durumunun da yerinde olduğu gözlendi.

ERDOĞAN PUTİN GÖRÜŞMESİ DOLMABAHÇE’DE BAŞLADI 

 

Rusya lideri Vladimir Putin’in uçağı Atatürk Havalimanı’na indi. Sabah saatlerinden itibaren güvenlik önlemleri üst düzeye çıkarıldı. Putin Havalimanı’nda törenle karşılanıyor. Putin Dolmabahçe’de Başkan Erdoğan ile görüşecek.

 

 

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...