Başörtülü öğretmen dönemi

Üniversite son sınıfta okuyan öğretmen adaylarının, YÖK mevzuatı çerçevesinde disiplin hükümlerine tabii olacak ve türbanlı olarak derslere girebileceği iddia edildi.

Başörtülü öğretmen dönemi

Eğitim-Bir-Sen, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan, öğretmen adaylarının Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarında yapacakları Öğretmenlik Uygulamasına İlişkin Yönerge'nin değiştirilmesi talebiyle, Kurum İdari Kurulu'na başvurmuştu.

Bakanlık, Yönergenin, “Öğretmen adaylarının görev yaptıkları okullarda görevli öğretmenlerin uymakla yükümlü oldukları yasa, yönetmelik ve yönergeler ile okul yönetimi tarafından konulan kurallara uymak zorunda oldukları” hükmünü, “Öğretmen adayları, uygulama yaptıkları okullarda devam devamsızlık, günlük ders programları ile öğretim müfredatının uygulanması konularında öğretmenlerin tabii oldukları kurallara uymakla yükümlüdürler.

Adaylara, disiplin ve diğer konularda yüksek öğretim kurumları mevzuatı uygulanır” şeklinde değiştirdi. Böylece, üniversite son sınıfta okuyan öğretmen adaylarının, YÖK mevzuatı çerçevesinde disiplin hükümlerine tabii olacak ve türbanlı olarak derslere girebileceği iddia edildi.

LİSEDE ‘ÖRTÜN’ İDDİASI – HABERİ İÇİN TIKLAYIN

MEMURA SERBEST KIYAFET ÇAĞRISI  – HABERİ İÇİN TIKLAYIN

ÖĞRETMENLERDEN ‘SİVİL İTAATSİZLİK’ EYLEMİ – HABERİ İÇİN TIKLAYIN

AKP’NİN TÜRBAN PLANI – HABERİ İÇİN TIKLAYIN

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...