Biz de vatandaşa ulaşamıyoruz

AKP Ordu Milletvekili Hamarat, milletvekillerine ulaşamayan vatandaşlara yanıt verdi: Biz de vatandaşa ulaşamıyoruz

Biz de vatandaşa ulaşamıyoruz

AKP Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, vatandaşların milletvekillerinin telefonlara bakmayarak geri dönüş yapmadığı eleştirilerine yanıt vererek, “Hep ‘milletvekiline ulaşılamadı’ deniliyor. Halbuki biz de vatandaşa ulaşamıyoruz” dedi.

O DA VATANDAŞA ULAŞAMAMAKTAN DERTLİ

Milletvekili Mustafa Hamarat, AKP Ordu İl Teşkilatı Toplantı Salonu’nda halk günü uygulamasına katılarak vatandaşların sorunlarını dinledi. Vatandaştan en fazla bireysel şikayetler ve işsizlik geldiğini belirten milletvekili Hamarat, iş isteyenleri İş-Kur Müdürlüğü’ne yönlendirdiklerini söyledi. Hamarat, “Genel olarak şöyle bir sonuca varıyoruz. Çok bireysel konular geliyor. Geliyor ‘oğlumuzu kızımızı, gelinimizi işe verin’ oluyor. Artık bunları milletvekilinin kendisi keyfi uygulayacağı alanlar olmaktan çıkarıyoruz. İş-Kur’u güçlendiriyoruz. Oraya yeni uzmanlar atıyoruz. Orada her şey objektif. İş isteyeni oraya gönderiyoruz. Kurallara göre partizanca değil, yeterliliği, uzmanlık alanına göre işe yerleştirme orda oluyor” diye konuştu.

“HEP MİLLETVEKİLİNE ULAŞILAMIYOR DENİYOR AMA”

Milletvekillerinin, vatandaşların telefonlarına cevap vermediği ve geri dönüş yapmadığı eleştirilerinede yanıt veren Mustafa Hamarat, kendilerinin de zaman zaman vatandaşa ulaşamadıklarını kaydetti. Telefonla ilgili sıkıntıların maruz karşılanmasını da isteyen Hamarat, “Telefonlarımız açık, fakat yoğun ilgi olmasından kaynaklanan ulaşamama olabilir. Burada aradığı milletvekili başka biriyle görüşüyor olabilir. Şu anda ben sizinle konuşuyorum, görüşmemi 2-3 saat devam ettireceğim. Akşam beni arayanları arayacağım, arayıp ulaşamadığımda olur ama alışılmış hep ‘milletvekiline ulaşılamadı’ deniliyor. Halbuki biz de vatandaşa ulaşamıyoruz. Geri arıyoruz, mesela ulaşamıyoruz. Adam gündüz aramış bizi vatandaş geri arıyoruz ulaşamadığımız oluyor. O nedenle anlayışla karşılamak gerekiyor. Sürekli aranabilirlikten kaynaklanan aksaklıklar da olabiliyor. Toplantı olduğu zaman bakamıyorsunuz, yemekte veya başka bir görüşmede oluyorsunuz. Bu bakımdan telefonla olan iletişim sıkıntılarını lütfen biraz maruz karşılasınlar. Tekrar arasınlar, mesaj atsınlar” diye konuştu.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...