Boynunda tabelayla iş arıyor

Hükümet sürekli olarak ekonomik verilerin çok iyi olduğunu iddia ediyor ancak Türkiye bir gerçeği her gün yaşıyor.

Boynunda tabelayla iş arıyor

İzmir’in Buca İlçesi’nde, kömürlükte yaşarken vatandaşların yaptığı para yardımları sayesinde kiraladıkları bir eve yerleşen Sebahattin Göçen ile Serpil Göçen çiftinin mutlulukları geride kaldı. Verilen iş sözlerinin yerine getirilmediğini belirten Sebahattin Göçen, “Son çare olarak boynuma astığım tabelayla iş arıyorum. Çünkü iki çocuğum var onlara bakmak zorundayım” dedi.

İşsiz olan Sebahattin Göçen (38), eşi Serpil Göçen (33) ve 16 aylık oğulları Mercan, kirayı ödeyemeyince oturdukları evden çıkarıldı. Buca İlçesi’nde bir apartmanın kömürlüğüne sığınan Göçen Ailesi’nin bu durumu geçen ağustos ayında gazete ve televizyonlarda haber olarak yer alınca, duyarlı vatandaşlar harekete geçip, yardımda bulundu. Yapılan yardımlar sayesinde İzkent Mahallesi’nde aylık 375 lira kirayla bir ev kiralayan Sebahattin Göçen, eşi Serpil Göçen ve oğlu Mercan ve yeri doğan kızı Leyla ile umutlu bir şekilde yaşamaya başladı.

MOTOSİKLET ÇARPTI

Göçen çiftinin mutlu yaşamı Sebahattin Göçen’in iş bulamaması üzerine tekrar kötü gitmeye başladı. Sebahattin Göçen, son olarak çareyi üzerine “iş arıyorum” yazılı tabela ile sokak sokak gezmekte buldu. Yardım paraları tükendiği için evine aldığı eşyaları satarak günü kurtarmaya çalıştığını belirten Sebahattin Göçen, “İzmir’de iş bulamadım için pankartla Ankara’da sesimi duyurabilmek için yola çıktım. Otobanda gittiğim sırada köpek sürüsüyle karşılaştım. Sürüden korkup yola çıkınca bir motosiklet çarptı, hafif şekilde yaralandım. Çocuklarım var bakmak zorundayım, ağır vasıta şoförü olarak iş arıyorum” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...