Bu kez o listeye giremedi!

Forbes, 'Dünyanın en güçlü insanları'na Erdoğan'ı almadı

Bu kez o listeye giremedi!

ABD'de yayımlanan Forbes dergisi, dünyanın ‘en güçlü insanları' listesini yayınladı

Derginin geleneksel olarak yayınladığı listede zirveye ABD Başkanı Barack Obama oturdu. Geçen yıl ki listede, 48. sırada yer alan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bu yıl ki listeye giremedi.

Derginin geleneksel olarak yayınladığı listede zirveye ABD başkanı Barack Obama oturdu. Obama'yı Almanya Başbakanı Angela Merkel, Rusya Başbakanı Vladimir Putin, Apple'ın kurucusu Bill Gates'in izledi. Geçen yıl ki listede, 48. sırada yer alan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bu yıl ki listeye giremedi.

Forbes'un bu yıl ki listesinde, Papa 16. Benedict 5., ABD Merkez Bankası Başkanı Ben Bernanke 6., Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdul Aziz al Saud 7., Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi 8., Çin'in yeni Devlet Başkanı Xi Jinping 9., İngiltere Başbakanı David Cameron da 10. sırada yer aldı.

‘Dünyanın en güçlü insanları'nı belirleyen 71 kişilik listede, New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg 16., İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu 23., İtalya Başbakanı Mario Monti 29., BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon 30., IMF Başkanı Christine Lagarde 38., Dünya Bankası Başkanı Jim Yong Kim 45., Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez ise 48. sırada yer aldı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...