Çeşme’de tekne battı

İzmir'in Çeşme İlçesi'nde, içinde 3 kişinin bulunduğu tekne denizde alabora oldu.

Çeşme’de tekne battı

İzmir’in Çeşme İlçesi’nde, içinde 3 kişinin bulunduğu tekne denizde alabora oldu. Teknenin kaptanı yüzerek kurtulurken, işadamı Ömer Cinstaş’ın cesedi kıyıya vurdu. Kayıp olan bir kişi için arama çalışması başlatıldı.

İlçeye bağlı Ildırı Köyü yakınlarından yaklaşık 600 metre denize açılan Selami Bağcı yönetimindeki balıkçı teknesi suda alabora oldu. Tekneden suya Bağcı, İzmir Gıda Çarşısı Yönetim Kurulu üyesi olan işadamı Ömer Cinstaş ve Bülent isminde bir kişi düştü. Dalgalar arasında sürüklenen 3 kişiden Bağcı yüzerek sudan çıkmayı başarırken, işadamı Cinstaş’ın ise cesedi kıyıya vurdu. Kıyıya çıkan Bağcı’nın durumu, jandarmaya bildirmesi üzerine arama kurtarma çalışması başlatıldı. Saat 20.00 sıralarında başlayan aramalara rağmen henüz kayıp olan Bülent adlı kişiye ulaşılamadı.

AKP İzmir Milletvekili Rıfat Sait, “Durumdan haberdar olan İzmir Valisi Cahit Kıraç’ın talimatı ile Foça ve İzmir’den gelen iki gemi ile bir helikopter arama kurtarma çalışması başlatttı. Henüz kayıp olan kişiye ulaşılamadı. Ümit ediyoruz hayatta ve sağlıklı bir şekilde kendisine ulaşırız” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...