CHP’den Kırca’ya ayıplama

CHP İstanbul İl Başkanı Salıcı, Levent Kırca'nın o sözlerine tepki gösterdi

CHP’den Kırca’ya ayıplama

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Sanatçılar Girişimi’nin düzenlediği gecede CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşma sırasının öne çekilmesine sinirlenerek, “Benim de işim var, belki bir karı buldum gidip onu dü……” diyerek tepki gösteren Levent Kırca’yı ayıpladı.

Salıcı, bir gazetecinin Levent Kırca’nın sözlerini hatırlatması üzerine şunları söyledi:

“Biz, sanatın ve sanatçının haklarını savunan bir partiyiz. Ben o sözleri Sayın Levent Kırca’ya yakıştıramadım. Kendisini ayıplıyorum ve kendisini seven, sanatını icra etmesini savunan, onun yanında duran bütün yurttaşlarımızın vicdanına havale ediyorum.”

“BİZ GOCUNMAYIZ”
CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, Kırca’nın CHP lideri Kılıçdaroğlu için yaptığı eleştirileri dikkate alacaklarını söyleyerek, “Levent Kırca eleştirdi diye ne Kemal Kılıçdaroğlu gocunabilir ne biz gocunuruz” dedi.

Kahramanmaraş İl Teşkilatı’nda düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özbolat, Kırca’nın Kılıçdaroğlu için sarf ettiği sözlerin hatırlatılması üzerine, “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu dahil Türkiye’de siyaset yapan herkes eleştirilebilir” diye konuştu.

Hakaret olmadığı sürece tüm eleştirilere saygı duyduklarını ifade eden Özbolat, şunları söyledi:

“Sayın Kılıçdaroğlu da eleştirilerden kaçınacak, gocunacak bir insan değil. Sayın Levent Kırca, Türkiye’nin saygın sanatçılarından birisi. Onun söylediği şeyleri de dikkate alırız. En azından ben dikkate alırım. Onun eleştirilerindeki haklılığı da bir tarafa koyarım ama bunlar Türkiye’nin gündemini çok etkilememeli, değiştirmemeli. Ben hem genel başkanımızın bu konuda makul bir düşünce içerisinde olduğunu biliyorum. Eleştirebilir. Levent Kırca eleştirdi diye ne Kemal Kılıçdaroğlu gocunabilir, ne biz gocunuruz. Belki Başbakan bu eleştirilere tahammül edemiyor ama biz ederiz.”

KAFASI BULANMIŞ

CHP İstanbul Milletvekili Müslim Sarı da, Levent Kırca’nın o sözlerini sosyal paylaşım sitesi Twitter’da değerlendirdi. Sarı, sayfasına “Levent Kırca’nın kafası demokratik protestoyla terbiyesizliği karıştıracak kadar bulanmış.” yazdı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...