CHP’li gence ‘Erdoğan’ gözaltısı

Twitter'dan Başbakan Erdoğan'ı eleştirdiği için şikayet edildi.

CHP’li gence ‘Erdoğan’ gözaltısı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Gökay Bölge, sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan Başbakan’ı ve İç İşleri Bakanı’nı eleştirdiği için şikayet edildiği gerekçesiyle gözaltına alındı.

Gerçek Gündem’in haberine göre, Adana Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube’de saatlerce ifade veren Bölge serbest bırakıldı ancak soruşturma sürüyor. CHP Adana İl Gençlik Kolları Partiiçi Eğitimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Bölge, sabaha polis baskınıyla uyandı. Dünyaca ünlü sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki yorumlarında Başbakan’a, İç İşleri Bakanı’na ve Adana Valisi’ne yönelik eleştirilerinden dolayı ihbar aldıklarını öne sürerek Adana Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri tarafından gözaltına alınan Bölge’nin evinde ve işyerinde kullandığı bilgisayarlara ve kişisel cep telefonuna da el konuldu.

www.gercekgundem.com’un edindiği bilgiye göre, emniyette yaklaşık 3 saat ifade veren Bölge’yi Adana İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Babayiğit ve Yönetim Kurulu üyeleri de yalnız bırakmadı. İfadesini tamamlayan Bölge, daha sonra serbest bırakıldı. Savcılık soruşturmasının devam edeceği bildirilirken, Bölge’nin işyeriyle de ilişiği kesildi. Serbest bırakılmasının ardından açıklama yapan Bölge, “Psikolojik bir harp içerisindeyim ancak dimdik ayaktayım. Bütün devrimci yoldaşlarıma selam olsun. Yılmak yok, yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

Bölge’ye CHP Gençlik Örgütleri tarafından sosyal medya ve telefon aracılığıyla destek mesajları yağarken, şu an Kıbrıs’ta bulunan Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin de telefonla arayarak “Geçmiş olsun” dileklerini iletti.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...