Cübbeli’den Aziz Yıldırım taktiği

Sürekli cemaatine sakin olmayı tavsiye eden Cübbeli, 7'den 77'ye tüm cemaatini Çağlayan'a çağırdı.

Cübbeli’den Aziz Yıldırım taktiği

Fuhuş ve insan ticareti suçlaması ile tutuklanıp cezaevine konulan ve bu zamana kadar cemaatine sakinliği tavsiye eden Cübbeli Ahmet Hoca lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü, kararından vazgeçti. Daha önceki duruşmalara taraftarlarının gelmesini istemeyen Ünlü, basın danışmanı aracılığı ile duyurduğu mektubunda tıpkı Aziz Yıldırım gibi cemaat mensuplarını adliye önünde toplanıp kendisine destek vermeye çağırdı.

 

“ÜZERİNİZDE ZERRE KADAR HAKKIM VARSA BEKLİYORUM”

Daha önceki duruşmalar için cemaatine “Adliyeye gelmeyin” çağrısı yapan Ünlü, mektubunda bu tutumundan vazgeçtiğini bildiriyor. Ahmet Mahmut Ünlü “Tekrar tekrar söylüyorum. Üzerinizde zerre kadar bir hakkım varsa kadın-erkek, çoluk-çocuk hepinizi 21 Eylül cuma günü, cuma namazının hemen peşinden itibaren 2’ye 3’e, hatta 4’e 5’e kadar bekliyorum. Çünkü mahkeme o saatlere kadar uzar fakat bizi itibarsızlaştırmaya çalışanlara verilecek en güzel cevap orada toplu görünmektir. Bu nedenle 10 bin kişi de gelse ayrı saatlerde gelirse kezzap medya ‘1000 kişi destek verdi’ diye yazar. Ama en azından gelenler dağılmazsa ve cemaat saat 3 gibi doruk noktasına ulaşırsa güçlü bir resim vererek bu planlarının tutmadığını onlara gösterebiliriz. Benden hizmet bekliyoranız bana güç vermelisiniz” dedi.

“DUA EDECEĞİM 7 NESLİNİZE ULAŞACAK İNŞALLAH”

Mektunu “Bu itibarla size tekrar duyuruyorum, ben yıllar yılı hepinizin bulunduğu şehirlere, mahallelere ayağınıza geldim, şimdi bir kere olsun siz de bu iftiraları söndürmeye gelin. Gelenlere öyle dualar edeceğim ki yedi neslinize yetişecek inşâallâh. Herhalde Çağlayan Adliyesi’nin önüne kadar metrobüs geliyor, bu da kolaylık olur. Saat olarak 10 gibi buluşalım inşâallâh. Fakat sakın taşkınlık yapmayın, tahrik etmek isteyenler olursa aman uyanık olun, yüz vermeyin, sessiz sedâsız, huzur üzere oturup dua edin ” diye sürdüren ünlü, askere, polise itaatli olunmasını, sesli bile konuşulmaması uyarısında da bulundu.

“ALLAH YOLUNDA BENİ DESTEKLEMEYE GELİN”

Geçen mahkememde çok hazırlık yapmanıza rağmen sizi durdurdum, çünkü bu mahkeme heyetinden karşısına ilk çıkıyorum diye düşündüm ama düşündüğüm gibi olmadı.

Bu yüzden eğer mahkeme gününe kadar tahliye olamayıp 21 eylül gününde mahkemeye tutuklu olarak getirilecek olursam aynen eski heyecanla hatta zulmün dokuz buçuk ayı geçmiş olması hasebiyle daha ziyade aşk ve şevkle tam iki ay kalmış olduğu şu günden itibaren başlayan hazırlıklarla Allâh için olan sevginiz gereği ve alameti olarak Allâh yolunda beni desteklemeye gelmenizi sizden rica ediyorum, bu konuda istihare yaptım, istiharemde namazlarını kılanlar, zekatlarını veren ve âhirete yakînen iman edenlere Kur’ân-ı Kerîm’in büyük hidayet ve müjde olduğunu bildiren âyet-i kerîmeler zuhur etti.

Bu husus evvelce Efendi Hazretlerimiz’e bir sabah namazından sonra sorulduğunda beni desteklemeye gelmenin faydalı olacağını buyurmuş “İhvan katılsın mı?” sorusuna “Bir şey olmaz” buyurmuş ki bunu bana orada şahit olan Mustafa Ekin Hoca Efendi bizzat söyledi.

Buna binâen 2 ay kala size duyuruyorum. İnşâallâh hakkın tecellisi ve zulmün nihayete ermesi niyetiyle Allâh için sevmenin bir gereği ve alameti olarak geride zikredilen tüm faziletlere erebilme gayesiyle şimdiden harekete geçin.

Ama şimdi anlayamadığım paketler çıkıyor, özgürlük hakimi atıyorlar, biri yakalıyor, kırkı kurtaramıyor. Eğer bu süreçte mahkeme öncesi tahliyem vâki olursa o zaman Metris’in kapısında buluşuruz inşâallâh! Ben sizi kendimden habersiz bırakmamak için her hafta perşembe saat 7’de radyodan okunmak üzere mektupsuz bırakmayacağım inşâallâh! Bu kadar uzun olmasa da önemli duyurularım olabilir, aynen saat 7’yi geçmemek üzere herkes mektubuma kulak versin.

TAHRİKLERE KARŞI DİKKATLİ OLALIM

Ancak tekrarda fayda var, Allâh için katılacağımız bu destek toplantısında tahriklere karşı dikkatli olalım, afiş açmayalım, gürültü yapmayalım, etrafa rahatsızlık vermeyelim, polisle asla karşı karşıya gelmeyelim, söz dinleyelim, itaatli olalım, sessiz bir şekilde dua ve zikirle meşgul olalım.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...