‘Dindar Kürtler’ görevinden etti

AKP Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan istifa etti.

‘Dindar Kürtler’ görevinden etti

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, il başkanları toplantısında “Benim böyle bir il başkanım olamaz” diye eleştirdiği AKP Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan istifa etti.

AKP Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, il başkanı Advan’ın ‘gördüğü lüzum’ üzerine istifa ettiğini söyledi.

ERDOĞAN: BENİM BÖYLE İL BAŞKANIM OLAMAZ

AKP Diyarbakır İl Başkanı avukat Halit Advan’ın bir gazeteye verdiği, “Dindar Kürtler artık BDP’ye oy veriyor” açıklamasına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tepki göstermişti, Erdoğan dün Ankara’da yapılan il başkanları toplantısında Halit Advan’ı, “Benim böyle bir il başkanım olamaz” diyerek sert bir dille eleştirmişti.

GÖREVDEN ALINACAĞI KONUŞULUYORDU

Gazeteci Faruk Mercan, Twitter’daki sayfasında AKP Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan’ın görevden alındığını öne sürmüş, “Başbakan Erdoğan’ın, ‘Dindar Kürtler artık BDP’ye oy veriyor’ diyen AKP Diyarbakir İl Başkanını görevden aldığını iddia etmişti.

DİNDARLAR BDP’YE OY VERİYOR

Advan, PKK'nın ülke sınırlarının dışına çıkması durumunda Kürt sorununun altı ay içinde çözülebileceğini öne sürerken, BDP kadar kendilerinin de bu sorunun çözümü için çaba harcadığını, raporlar hazırlayıp ilgili kurumlara sunduğunu söylemiş, İmralı'dan çağrı yapan Abdullah Öcalan'ın da bu sürece büyük katkısı olduğunu vurgulayarak, ‘Dindar Kürtler BDP’ye oy veriyor’ diyerek Erdoğan’ın tepkisini toplamıştı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...