Dünyanın çivisi çıktı

Adana'da üfürükçüyle yasak aşk yaşayan kadın, sevgilisi ile birlikte kocasını öldürdü.

Dünyanın çivisi çıktı

Adana’da arkadaşı 49 yaşındaki İbrahim Mendilli’yi 17 yerinden bıçaklayarak öldüren 55 yaşındaki Mustafa Gönen ile Mendilli’nin eşi 45 yaşındaki Nevin Mendilli’nin aşk yaşadığı ve cinayeti birlikte planladığı ortaya çıktı.

Olay, dün öğlen saatlerinde merkez Yüreğir İlçesi’nin Yenidoğan Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, olay şöyle gelişti: Eşinden şiddet gören 2 çocuk annesi Nevin Mendilli 3 yıl önce muska yazıp, büyü bozduğunu duyduğu Mustafa Gönen’in evine giderek eşi İbrahim Mendilli’nin ‘yumuşak huylu’ olması için muska yazmasını istedi. Muska yazma bahanesiyle tanıştığı Mustafa Gönen ile arkadaşlık kuran Nevin Mendilli, “Senin sözlerin, konuşmaların bana çok iyi geliyor. Nefesin kuvvetli, beni rahatlatıyor” diyerek evine davet etti.

Daveti kabul ederek eve giden Gönen, kadının eşi İl Özel İdare Müdürlüğü’nde işçi olarak çalışan İbrahim Mendilli ile de tanışarak arkadaş oldu. Zamanla Mendilli ailesiyle dost olan Gönen, sık sık evlerine gidip gelmeye başladı. 2 yıl önce de Nevin Mendilli ile Mustafa Gönen arasında bir ilişki başladı. İlişkilerini rahat bir şekilde sürdürmek isteyen Mendilli ile Gönen, İbrahim Mendilli’yi öldürmeye karar verdi. Aralarında plan yapan Gönen, Ramazan ayından bir süre önce 2 paket fare zehri alıp, Nevin Mendilli’ye eşini zehirlemesi için teslim etti. Ancak Nevin Mendilli, Ramazan ayında ‘günah olur’ gerekçesiyle yapamadı.

Bunun üzerine eve gelen Mustafa Gönen, zehri kızının odasında bulunca eşi Nevin’e bağıran İbrahim Mendilli’ye bıçakla saldırıp, vücudunu 17 yerinden yaraladı. Mendilli götürüldüğü Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.

ORTADAN KALDIRMAK İSTEDİK

Cinayettin sonra gözaltına alınan Mustafa Gönen, suçunu itiraf edip, olayı ayrıntılarıyla anlattı. Nevin Mendilli ile 2 yıldır aşk yaşadıklarını ve birbirlerini sevdiklerini belirten Gönen, şunları söyledi:

“Bana nefesimin iyi geldiğini söylerdi. Zamanla aramızda elektriklenme oldu, birlikte olmaya başladık. Karı koca hayatı yaşamaya başladık. Bizim birlikte olduğumuzu ailesi hatta İbrahim de öğrendi. Ama göz yumdu. Birbirimizi sevdiğimiz için İbrahim’i ortadan kaldırmaya karar verdik. Benden zehir istedi. Ben de fare zehri getirdim, çorbasına koyup öldürecektik. 2 kutu fare zehri getirdim. Bunlardan birini sulandırdık, her ihtimale karşı diğeri de toz olarak duruyordu. 2-3 gün bekledim, bir şey olmadı. Nedenini sordum, bana ‘Ramazan’da günah olur’ cevabını verdi. Ben de ortadan kaldırmak için başka bir yol bulmayı düşündüm. Evlerine gittiğimde İbrahim zehri kızının odasında bulunca Nevin’e bağırıp çağırdı. Bu sırada olay meydana geldi.”

ZEHİRLEYEMEDİM

Olaydan sonra gözaltına alınan zanlılardan Nevin Mendilli de Mustafa Gönen ile ilişki yaşadıklarını kabul etti. Eşini fare zehri ile öldürmeyi planladıklarını da itiraf eden Mendilli’nin “Önce öldürmek istemiştim ama sonra zehirleyemedim. Sabah kahvaltı yaptık, ben mutfağa geçmiştim, çocuklar da yatıyordu. Birden bağrışma duydum, odaya girdiğimde Mustafa Gönen, eşime bıçak saplıyordu” dediği öğrenildi.

Mustafa Gönen ile Nevin Mendilli, Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...