El yapımı bomba

Piknik tüpüne konulan el yapımı bomba otel önünde patladı. 1 kişi ağır yaralı.

El yapımı bomba

Mersin’de saat 06.00 sıralarında meydana gelen patlamada otelin yanına bisikletle gelen kimliği belirsiz 2 kişi, ellerindeki poşette bulunan piknik tüpüne konulmuş el yapımı bombayı park halindeki kamyon ile otelin arasına bırakıp kaçtı.

Otelin zemin kattaki mutfağında çalışan 36 yaşındaki Cemal Aybek, kaçanların hırsız olmasından şüphelenip, dışarı çıktı. O esnada büyük bir gürültüyle patlayan bomba Cemal Aybek’in ağır yaralanmasına sebep olurken, camları kırılan mutfakta da yangın çıktı. Otel çalışanlarının müdahalesiyle yangın kontrol altına alınıp kısa sürede söndürüldü.

Kanlar içindeki Cemal Aybek, olay yerine çağrılan ambulansla Toros Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Vücudunun çeşitli yerlerinde yanıklar ve cam kesikleri oluşan Aybek, ilk müdahalenin ardından Mersin Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

Olay yerine gelen polisler güvenlik şeridi çekerek çevredekilerin bölgeye yaklaşmasını önledi. Bomba imha uzmanı ve Olay Yeri İnceleme ekipleri de patlamanın meydana geldiği yerde incelemeler yaptı. El yapımı bombanın etkisini arttırmak için piknik tüpüne sarıldıktan sonra fünyeyle ateşlendiği saptandı.

Olayı soruşturan Mersin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, eşkalini belirlediklerin saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...