Doğu’da kar okulları tatil etti

Doğu Anadolu Bölgesi'nde bir çok ilde okullar tatil edildi

Doğu’da kar okulları tatil etti

 

Elazığ Valiliği il genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle bütün okulları bugün tatil etme kararı aldı. Valilik ayrıca engelli ve hamile memurları da bir gün süre ile izinli sayıldığını açıkladı.

İl genelinde dün başlayan kar yağışı özellikle ilçelerde kendini oldukça yoğun bir şekilde hissettiriyor.

Bingöl’de okullara kar engeli

Bingöl’de dün akşam saatlerinde başlayan etkili kar yağışı nedeniyle okullar cuma gününe kadar tatil edildi. Valilikten yapılan göre; Merkez ve ilçelerdeki tüm okullar 18 Aralık 2012 tarihinden itibaren öğleden sonra başlamak üzere çarşamba ve perşembe günü dahil tatil edildi. Yedisu ilçesi ile merkez ve ilçede bulunan tüm yatılı bölge ortaokullarının tatil edilmediği belirtildi. Ayrıca, Bingöl genelinde 263 köy yolunun kar nedeniyle ulaşıma kapandığı öğrenildi.

ARAPGİR’DE OKULLAR TATİL

Malatya Arapgir’de yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Arapgir Kaymakamlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, ilçedeki yoğun kar yağışı nedeniyle yatılı bölge okulları hariç ilköğretim ve lise okullarının bir gün süreyle tatil edildiği bildirildi. Arapgir ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Arapgir Kaymakamlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, ilçedeki yoğun kar yağışı nedeniyle yatılı bölge okulları hariç ilköğretim ve lise okullarının bir gün süreyle tatil edildiği bildirildi.

VAN ERCİŞ’TE DE TATİL

Van’ın Erciş ilçesinde, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün süre ile ara verildi. Alınan bilgiye göre, ilçe merkezi ve köylerde sabah saatlerinden itibaren başlayan ve akşam saatlerine kadar aralıklarla süren kar yağışı, yaşamı olumsuz etkiledi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...