Erdoğan’ın ileri demokrasisinin son örneği

Mizah dergisi kapağını beğenen 6 memura soruşturma...

Erdoğan’ın ileri demokrasisinin son örneği

Ankara Defterdarlığı'nda mizah dergileri Penguen, Leman, Gırgır'ın kapaklarını sosyal paylaşım sitelerinde beğenen ve paylaşan 6 çalışan hakkında soruşturma başlatıldı. Çalışanların ‘Başbakanlık’ın emriyle’ ifadelerinin alındığı ve kendilerine ‘Sizin paranızı devlet ödüyor’ denildiği ileri sürüldü.

KESK'e bağlı Büro Emekçileri Sendikası (BES) Ankara 2 No'lu Şube Başkanı Mevlüt Çakmak soruşturma hakkında bilgi verdi. Cumhuriyet Gazetesi’nin haberine göre; Çakmak, Maliye Bakanlığı'na bağlı Ankara Defterdarlığı'nın 6 çalışanı hakkında sosyal paylaşım sitelerinde Penguen, Leman, Gırgır gibi mizah dergilerinin kapaklarını paylaştıkları ve beğendikleri için ‘Devlet büyüklerine hakaret ve başbakanı küçük düşürmekten’ soruşturma açıldığını söyledi.

Soruşturmayı öğrendikten sonra Ankara Defterdarı Hidayet Altınbaş ile görüştüklerini anlatan Çakmak, “Sayın defterdara bu görüşmede soruşturmanın derhal geri çekilmesini ve defterdarlığın soruşturma açtığı 6 çalışanından derhal özür dilemesini talep ettik. Sayın defterdar bu soruşturmanın Başbakanlık'ın emri olduğunu ifade etmiştir” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...