Esad için düğmeye basıldı!

Independent gazetesi, Türkiye'nin de dahil olduğu Londra'da gizli bir toplantı yapıldığı iddiasında bulundu

Esad için düğmeye basıldı!

Habere göre, İngiltere'nin üst düzey askeri yetkilisi General Sir David Richards, birkaç hafta önce Londra'da, aralarında Türkiye, Fransa, Ürdün, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerden komutanların katıldığı gizli bir toplantı düzenledi.

Dışişleri Bakanlığı kaynaklarına dayandırılan haberde, toplantının İngiltere Başbakanı David Cameron'ın talebiyle yapıldığı ve toplantıda yeni stratejinin detaylıca tartışıldığı kaydedildi.

Suriye'de radikal eğilimli grupların giderek daha da güçlendiği ve bunun ılımlı grupları geride bıraktığının belirtildiği haberde ayrıca, Suriye'nin savaş sonrası yapılanmasında etkili olabilmek için uluslararası güçlerin ılımlı ve laik grupları destekleyeceği belirtildi.

Uluslararası koalisyonun planladığı hava ve deniz desteğinin, Suriye'ye müdahale edildiği suçlamasına da yol açabileceğinin kaydedildiği haberde, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın bir an önce gitmesi için uluslararası alanda daha koordineli bir çalışma yürütülmesinin istendiği bildirildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...