Sözcü Plus Giriş

Eğlence dönüşü aşırı sürat can aldı. Emniyet kemeri takmayan genç işadamı süratli kullandığı Ferrari marka otomobiliyle altgeçide uçarak yaşamını yitirdi.

Bursa'nın Mudanya İlçesi yakınlarında Ferrari marka otomobiliyle altgeçide uçan tekstilci 29 yaşındaki Şükrü Mançu yaşamını yitirdi. Mançu’nun 7 Aralık’ta Twitter’da bir arkadaşına ”0-320’de sıkıntı yok da 340’a doğru bir titreme oluyor direksiyonda” yazdığı ortaya çıktı.

Kaza, gece saat 00.45 sıralarında Mudanya-Bursa Karayolu Güzelyalı Kavşağı'nda meydana geldi. Gezmek için Mudanya'ya giden tekstilci Şükrü Mançu, dönüş yolunda iddiaya göre aşırı hız nedeniyle 16 JR 141 plakalı Ferrari marka lüks otomobilin direksiyon kontrolünü yitirdi. Savrularak takla atmaya başlayan araç, yaklaşık 5 metrelik yükseklikten alt geçide uçtu. İddiaya göre emniyet kemeri takılı olmayan Mançu, camdan fırlayarak otomobilin altında kaldı. Mançu'yu kendi araçlarıyla takip eden arkadaşları, kazayı polis, sağlık ve itfaiye ekiplerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri, alev alan otomobili söndürdü. Ancak otomobil altında kalan Mançu yaşamını yitirdi.

Ehliyetine 2 kez el konulmuş

Hız tutkunu olarak bilinen Şükrü Mançu’nun, daha önce iki kez kaz yaptığı ve alkollü olduğu için ehliyetine el konulduğu ortaya çıktı. Mançu’nun önce BMW, sonra Mitsubishi Lancer Evolution marka lüks araçlarla yaptığı kazalardan ilkinde ehliyetine 6 ay, ikincisinde ise 2 sene el konulduğu belirlendi. Mançu’nun, 2 yıllık süresinin bitmesinin ardından ehliyetini bir yıl önce aldığı öğrenildi.

‘340’A DOĞRU TİTREME VAR’

Şükrü Mançu’nun hız tutkunu öğrenildi. 2 yıl önce Bursa merkez Osmangazi İlçesi’nde BMW M3 sahibi olduğu ve yine bir kaza sonucu bu aracı perte çıkardığı bildirilen Mançu’nun 7 Aralık’ta sosyal paylaşım sitesi Twitter’da bir arkadaşına ”0-320’de sıkıntı yok da 340’a doğru bir titreme oluyor direksiyonda, sen bilirsin. Neden sebep oluyor bu” yazdığı belirtildi.

Yayınlanma Tarihi:10:26,