Fırat affetmedi!

Suriye'den gelip Gaziantep'te yaşayan ailenin 14 yaşındaki kızı Yasmin Juma, Fırat Nehri'ne düşerek boğuldu.

Fırat affetmedi!

Suriye’den gelip Gaziantep’te kurdukları çadırda yaşamaya başlayan ailenin 14 yaşındaki kızı Yasmin Juma, halı yıkarken Fırat Nehri’ne düşerek boğuldu.

Yaklaşık 20 gün önce Halep’ten Türkiye’ye yasal yollarla gelen ve Şanlıurfa’da kendi imkanlarıyla kurdukları çadırda yaşamaya başlayan Juma Ailesi, sabah saatlerinde de Gaziantep’in Nizip İlçesi’ne gelerek Saray Köyü’nde Fırat Nehri’ne yakın bir yerde çadır kurdu. Annesi Fouzıeh Juma ile halı ve battaniye yıkamak için Fırat Nehri’nin kenarına giden Yasmin Juma, iddiaya göre, dengesini yitirince nehre düşerek gözden kayboldu.

İhbar üzerine olay yerine gelen İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri ile Şanlıurfa’dan gelen su altı arama ve kurtarma polis ekiplerinin yaklaşık 3 saat süren çalışması sonucu, Juma’nın cesedi düştüğü yerin 6 metre uzağında bulundu. Kızının cesedini gören anne Fouzıeh ile baba Ömer Juma sinir krizi geçirdi.

Anne Fouzıeh Juma, “Yasmin’im, beni neden bıraktın, benim canım, ciğerim” diyerek Arapça ve Kürtçe ağıt yaktı. Yasmin Juma’nın cesedi Nizip Devlet Hastanesi’nin morguna götürüldü.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...