Hainler emellerine ulaşamadı

PKK yandaşlarınca polise yönelik hazırlanan hain tuzak tutmadı.

Hainler emellerine ulaşamadı

Yol kenarına yerleştirilen ve tahrip gücü yüksek olan uzaktan kumandalı bomba, patlamadan etkisiz hale getirildi, olası bir facianın önüne geçildi.

Adana Valiliği'nden yapılana açıklamaya göre 14 Temmuz'da Diyarbakır'da yapılmak isteyen ancak valilik tarafından izin verilmeyen; ‘Öcalan'a Özgürlük' adlı mitingin yasaklanmasını protesto etmek isteyen terör örgütü PKK/KCK yandaşları, Adana'nın merkez ilçesi Seyhan'da polise yönelik ‘bombalı tuzak' hazırladı. İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü bünyesinde görev yapan polis memurlarına yönelik olarak Güney Kavşak Bulvarı üzerine terör örgütü yandaşlarınca yerleştirilen ve tahrip gücü yüksek bombanın, son anda fark edildiği kaydedildi.

15 Temmuz Pazar günü yaşanan olayda; konserve tarzı kutunun içerisine el yapımı patlayıcı madde yerleştirip, piknik tüpü ile de bunu takviye ederek, tahrip gücü arttırılan uzaktan kumandalı bomba, İl Emniyet Müdürlüğü Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerce etkisiz hale getirildi. Olayın fail ya da faillerinin tespit edilmesi ve yakalanması için çok yönlü çalışma başlatıldığı kaydedildi.

Öte yandan, Adana Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Halkımızın güven ve huzur ortamını tehdit eden bölücü terör örgütü mensuplarının ve sempatizanlarının gerçekleştirmek istediği eylemlerinin önlenmesi ve bu tür organizasyonlar içerisinde bulunan örgüt mensuplarının yakalanmalarına yönelik çalışmaların hukuk kuralları çerçevesinde devam edecek.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...