Hangi ülkenin Başbakanısın?

Türkiye'nin özgür sitesi sozcu.com.tr Başbakan'a kimlerin neden ağladığını bir kez daha hatırlatmayı görev sayıyor.

Hangi ülkenin Başbakanısın?

Başbakan Erdoğan, hafta içi toplam 16 milyar liralık yatırımla tamamlanan 112 tesisin toplu açılışının gerçekleştirildiği törende konuştu. “Artık iktidarda milleti ağlatan değil milletin yüzünü güldüren bir anlayış var” dedi. Bu söz çevresini saran dalkavuklar nedeniyle halktan ne kadar koptuğunu bir kez daha göstermiş oldu. Analar, babalar, eşler, çocuklar, esnaf, işçi, köylü, öğrenci, kadın, erkek yandaş olmayandan gayri herkes ağlarken, onları güler görmek, iktidarın olmanın getirdiği bir körlük olsa gerek.

Bu ülkede kime dokunsanız, bin ah işitir oldunuz.  Türkiye’nin özgür sitesi sozcu.com.tr Başbakan’a kimlerin neden ağladığını bir kez daha hatırlatmayı görev sayıyor.

ANALAR BABALAR EŞLER ÇOCUKLAR AĞLIYOR
Terörü bitireceğim diye iktidara gelen Erdoğan’ın 10 yıllık döneminde, terör tavan yaptı. Türkiye’nin dört bir yanında kınalı kuzularını şehit veren anaların, babaların, eşlerin,  çocukların gözyaşları hiç dinmiyor.

TUTUKLULAR İÇERİDE  YAKINLARI DIŞARIDA AĞLIYOR
Türkiye’yi toplama kampına dönüştüren, terazisi şaşan adalet sistemi, iftiracı, yalancı tanıklarla insanları sadece hapiste çürütmüyor, dışarıda anaları, eşleri, çocukları ağlatıyor.

KADINLAR AĞLIYOR
Türkiye’de kadın cinayetleri son on yılda yüzde 1400 oranında arttı. 2012 senesinin ilk 11 ayında toplam 147 kadın öldürüldü, 208 kadın da şiddete maruz kaldı.  Kadınlar eşlerinden gördüğü şiddet yüzünden ağlıyor, hükümet ise kılını kıpırdatmıyor.

ÖĞRETMENLER AĞLIYOR
Yılda 2 kez yapılan atama 1’e indirildi. 2 yıl olan KPSS geçerliliği 1’e indirildi. Atama bekleyen 10 binlerce öğretmen varken ücretli öğretmen uygulaması yapılıyor. Okullar öğretmensizlikten, öğretmenler işsizlikten ağlıyor.

ÇOCUKLAR AĞLIYOR
Hiç tartışılmadan, hazır olmadan 4+4+4 sistemini başlatan AKP iktidarı, anne babalara çocuklarına “geri zekalı” raporu almak zorunda bile bıraktı. Oyun çağında  okula başlamak zorunda bırakılan bebekler bile ağlıyor bu ülkede.

EMEKLİ AĞLIYOR
Zamların altında iki büklüm olan emekliler bir yanda yıllardır intibak yasasını beklerken zamların altında inim inim inliyor. Daha emekli maaşını bankadan çektiği gün elinde bir kuruş kalmayan emeklinin yıllardır ağlaya ağlaya gözyaşları kurudu bile.

MEMUR AĞLIYOR
Zammın adı güncelleme oldu. Elektrik, doğalgaz, su, doğalgaz, dolaylı dolaysız vergiler derken memur kartzede oldu.  İktidar koltuğunda komik sayılacak zamlarla ezilen memurun ağlamasını duyan kalmadı.

ÇİFTÇİ AĞLIYOR
Tarım-hayvan kredi  borçları altında ezilen, aylarca emek harcayıp ürettiği ürünü para etmeyince iktidarı protesto için sokağa döken çiftçinin sele dönen göz yaşlarını silen yok. Çiftçisinin feryadına kulak tıkayan iktidar ülkeyi saman ithal eden ülke konumuna getirdi.

ESNAF AĞLIYOR
Küçük işletmeler birer birer kapanıyor. Anadolu’da göç nedeniyle esnaf kepenk kapattı. Kentlerde büyük işletmeler küçükleri yuttu. Her yer kiralık dükkan tabelalarıyla doldu. Vergilerle de baş edemeyen esnaf artık kan ağlıyor.

ŞOFÖR AĞLIYOR
Benzin fiyatında dünya şampiyonuyuz. Dünyanın en pahalı benzinini tüketen, aldığı otomobile hem KDV hem ÖTV, hem de ÖTV’nin KDV’sini ödeyen, yılda 2 kez vergi veren, trafikte işkence çekip ömür tüketen  otomobil sahiplerinin isyanını dikkate alan bile yok.

ARINÇ DA AĞLIYOR
Halk geçim sıkıntısından, zamlardan, dolaylı dolaysız vergilerden, dünyanın en pahalı benzinini kullanmaktan, yaratılan korku imparatorluğundan, hakkını ararken yediği dayaktan, biber gazından ağlarken, Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç da genellikle Başbakan’ın şiirlerine ağlıyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...