Reklamsız Sözcü

Has Parti, kapatıldığı gün yeniden kuruldu

Kurtulmuş ve kurmayları, AKP’yle birleşmeye karşı çıkanları engellemek için böyle yapmış...

android-time 03:00
Has Parti, kapatıldığı gün yeniden kuruldu
Kurtulmuş ve kurmayları, AKP’yle birleşmeye karşı çıkanları engellemek için böyle yapmış...

Geçen ay kendini feshederek AKP ile bütünleşme kararı alan Numan Kurtulmuş'un genel başkanı olduğu Has Parti'nin kapatıldığı gün yeniden kurulduğu ortaya çıktı.

Has Parti, 19 Eylül'de Kurucular Kurulu'nu toplayarak kapatma kararını ve AKP'yle birleşmeyi görüştü. Yapılan oylamaya 195 delege katıldı. 165 kabul oyuna karşı 12 ret çıktı. Bu sonuçla parti kendini feshetti. Ancak aynı gün İçişleri Bakanlığı'na başvuran kişiler Has Parti'yi öğleden sonra yeniden kurdu. Kapatıldığı gün partiyi kuran isim Avukat Mücahit Kanpolat… Partinin Yüksek Disiplin Kurulu üyesi olan Kanpolat, AKP Merkez Karar Yürütme Kurulu'na (MKYK) birinci sıradan giren Abdulhamit Gül'ün talimatıyla partiyi kurdu.

Bekaroğlu önlemi mi?

Ankara kulislerinde, Has Parti'nin yeniden kurdurulması konusunda farklı görüşler dile getiriliyor. En güçlü ihtimal olarak Kurtulmuş'un partiyi kapatmasına tepki duyan grubun aynı isimle yola devam etmesinin engellenmesi gösteriliyor. Has Parti'nin kapatılmasına en büyük tepkiyi İstanbul İl Başkanı Mehmet Bekaroğlu göstermişti.

Veli toprak / Sözcü

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 00:5329.10.2012
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more