Katliam sanıkları serbest kaldı

Ankara 3. Ağır Ceza Mahkemesi, “Bahçelievler katliamı” davası hükümlülerinin ceza infazını durdurdu.

Katliam sanıkları serbest kaldı

Ankara 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nin ‘3’üncü Yargı Paketi’ olarak bilinen yasal düzenleme doğrultusunda, ‘Bahçelievler katliamı’ davasının hükümlülerinden Ünal Osmanağaoğlu ‘hakkındaki cezanın infazının durdurulması’ kararının ardından Balıkesir’in Bandırma İlçesi’ndeki M Tipi Cezaevi’nden tahliye edildi.

Mahkeme kararının Bandırma M Tipi Cezaevi’ne ulaşmasının ardından işlemleri tamamlanan Ünal Osmanağaoğlu, tahliye edildi. Nakil aracıyla cezaevi dışına çıkarılan Osmanağaoğlu, 3 kilometre sonra kent girişindeki 17 Eylül Mahallesi’ndeki bir market önünde indirildi. Osmanağaoğlu burada kendisini bekleyen MHP Balıkesir İl Başkanı Mehmet Duran, İl Başkan Yardımcısı Hüsnü Uçar ve Bandırma İlçe Başkanı Kerim Karahan Erkul ve arkadaşları tarafından karşılandı. Şapka takan Osmanağaoğlu daha sonra özel bir otomobile binerek ilçeden ayrıldı.

Ankara 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi, daha önce, aynı dava kapsamında, sanıklar Bünyamin Adanalı ve Ünal Osman Ağaoğlu’nu, 7’şer kez idam cezasına çarptırmıştı.

“BAHÇELİEVLER KATLİAMI” DAVASI HÜKÜMLÜSÜ BÜNYAMİN ADANALI TAHLİYE EDİLDİ

Ankara 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nin ‘3’üncü Yargı Paketi’ olarak bilinen yasal düzenleme doğrultusunda, ‘Bahçelievler katliamı’ davasının hükümlülerinden Bünyamin Adanalı ‘hakkındaki cezanın infazının durdurulması’ kararının ardından Çanakkale E Tipi Cezaevi’nden tahliye edildi.

Adanalı, daha sonra polis aracıyla Çanakkale Askerlik Şubesi Başkanlığı’na getirilirken, yapılan askerlik yoklamasının ardından şubeden ayrıldı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...