İlk kez basın karşısına çıktı!

Türkiye'de dördüncü yüz nakli yapılan 35 yaşındaki Turan Çolak, ilk kez basın karşısına çıktı.

İlk kez basın karşısına çıktı!

Türkiye’de dördüncü yüz nakli yapılan 35 yaşındaki Turan Çolak, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde ameliyat ekibi ve doktoru Prof. Dr. Ömer Özkan ile birlikte ilk kez basın karşısına çıktı.

Turan Çolak’ın, 15 Mayıs’ta gerçekleştirilen yüz nakli ameliyatının üzerinden 71 gün geride kaldı. Uşak’ta intihar eden lise öğrencisi 19 yaşındaki Tevfik Yılmaz’ın yüzü nakledilen Turan Çolak, bugün ilk kez hastanede kameralar karşısına çıkartıldı.

Ameliyatı gerçekleştiren ekibin başkanı AÜ Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, Turan’ın sağlık durumunun her geçen gün iyiye gittiğini söyledi. Turan Çolak’ın ameliyatta kapanan gözkapaklarını 6 ay sonra tamamen kullanabileceğini belirten Prof. Özkan, “Gözkapağındaki durum da beklediğimizden daha iyi gidiyor, kendisi açıyor, kapamasını de 6 aydan sonra kendisi yapacak” diye konuştu.

YENİ YÜZLE YENİ BİR HAYAT

Prof. Dr. Ömer Özkan ve yüzü bağışlayan aileye teşekkür eden Çolak, “Daha önce hayatımı yaşamış gibi değildim. Sorunlarım oldu. İlk gördüğüm andan itibaren çok mutluyum. Hayatımda çok değişiklikler oldu. Yüzümün daha güzel olacağını düşünüyorum. Hocalarım çok ilgileniyorlar, her gün kontrol ediyorlar. Naklin güzel olması için ellerinden geleni yaptılar. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a da beni ziyaret ettiği için teşekkür ediyorum” dedi. Çolak, Nakil olmadan önce Umutlu olduğunu ancak bu kadar hızlı sürede nakil olabileceğini tahmin etmediğini söyledi.

Basın toplantısını izleyen Türkiye’nin ilk yüz nakli hastası 20 yaşındaki Uğur Acar da sahneye gelerek Turan Çolak ile birlikte baş parmağını kaldırıp ‘tamam’ anlamında gazetecilere poz verdi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN…

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...