İnce vekil öğrencileri sordu

AKP'li vekiller Gaziantep Üniversitesi'nde nasıl öğrenci oldu?

İnce vekil öğrencileri sordu

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Gaziantep Üniversitesi’nin milletvekili öğrencilerinin kimler olduğunu sordu. İnce, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na sunduğu soru önergesinde, Gaziantep Üniversitesi’nin internet sitesinde 2012 yılı senato kararlarının bulunmasına rağmen 11 Eylül 2012 tarihli senato tutanağının neden duyurulmadığını öğrenmek istedi.

Gaziantep Üniversitesi’nin milletvekili öğrencilerini ve bu öğrencilerin hangi tarihte, hangi sınav sonucuyla öğrenci olduğunu soran İnce, önergesinde şu sorulara yer verdi:

“Üniversite tarafından hangi milletvekillerine, hangi tarihlerde fahri doktora unvanı verildi? Bu unvan verilen milletvekilleri arasında, fahri doktora unvanı aldıkları tarihte üniversitenin kayıtlı öğrencisi olan var mı?
Üniversite Senatosu tarafından 11 Eylül 2012 tarihinde ‘milletvekili öğrencilerimizin çalışma ofislerinin Ankara’da Meclis binasında bulunması, ifa ettikleri yasama faaliyetleri ve yoğun iş yükleri nedeniyle 2011-2012 eğitim-öğretim yılından itibaren derslere devam zorunluluklarının bulunmaması, ara sınavlara katılmamaları halinde muaf olmaları ve final sınavlarının ilgili fakülte/yüksekokul/meslek yüksekokulu yönetiminin gözetiminde bir güne yerleştirilerek yapılması ve değerlendirilmesi, ayrıca bu öğrencilerimize dönemsel kayıtlarda ders yükü limiti uygulanmaması ve bütünleme sınavlarında da yukarıda belirtilen şartlar doğrultusunda uygulama yapılmasının kabulüne’ şeklinde aldığı karar yürürlükte mi?”

İnce, Dinçer’e yönelttiği başka bir soru önergesinde ise Gaziantep Üniversitesi Rektörlük binası ile yemekhane arasında bulunan Tomruk Kantin/Cafe yapılmasının hangi tarihte kararlaştırıldığını, kantin yeriyle ilgili ihale yapılıp yapılmadığını öğrenmek istedi. Muharrem İnce, “Kantin yerinin belirlenmesi sürecinde üniversite rektörü ile yeri inceleyen AKP milletvekili var mı?” dedi.

İnce, Obama'nın kuzenine CHP rozeti taktı

Kenya Cumhuriyeti Parlamenter Hizmetler Komisyonu Heyeti, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce’yi ziyaret etti. Ziyarette renkli görüntüler yaşandı.

‘Obama’nın canı cehenneme’ diyen CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, karşısında ABD Başkanı’nın kuzeni Kenyalı milletvekili Olaga Aluoehe’yi görünce, gülerek, “O lafları ağır tahrik altında söyledim.” dedi. İnce, daha sonra Aluoehe’ye CHP rozeti takarak, “Artık Obama’nın ailesinden biri CHP üyesi” esprisi yaptı.

İnce, “Sizde Kenya, bizde Konya var. Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de bir polemik yaşandı. Esed’in de canı cehenneme Obama’nın da canı cehenneme dedim. Obama’nın Kenyalı akrabaları varsa alınganlık göstermesinler, size söylemedim. Şeref verdiniz, Sülalenize selam söyleyin” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...