Kadın kılığında gösteri

Kadın kılığına giren maskeli göstericiler PKK'lı cenazesinde olay çıkararak Cizre'yi birbirine kattı.

Kadın kılığında gösteri

Şırnak kent merkezinde PKK’lı ‘Cudi Zorava’ kod adlı Muhyettin İşlek’in cenazesi Tekser Mezarlığı’nda defnedilmesinin ardından olaylar çıktı.

Vakıfkent ve Yeni Mahalle’de toplanan gruplar önlem alan polise taş ve sopalarla saldırdı. Bunun üzerine polis saldırganları dağıtmak için gaz bombası ve tazyikli su ile müdahalede bulundu.

 

ERKEK GÖSTERİCİLER KADIN KIYAFETİ GİYDİ

Bu arada olaylara katılıp, polise taşlı saldırıda bulunan göstericiler arasında yüzleri kapalı ve kadın kıyafeti giyen erkeklerin olduğu görüldü.

 

Polisin müdahale ettiği göstericiler ara sokaklara kaçarken, olaylar yer yer sürdü.

“ÇOCUKLAR ANNENİZİN YANINA GİDİN”

 

Cenazenin ardından çoğunluğunu çocukların oluşturduğu bir grup İdil Caddesi'ni barikatlarla kapatıp, ateş yaktı. Polis aracından göstericilerin dağılması yönünde uyarı anonsları yapıldı. Anonslarda, “Çocuklar evlerinize gidin, kötü amaçlı kişilere alet olmayın. Anneniniz yanına gidin rica ediyoruz” uyarısı yapıldı.

Anonslara rağmen dağılmayan göstericilere tazyikli su ve gaz bombası ile müdahale edildi. Göstericiler polise ses bombası, molotof kokteyli ve taşlarla saldırdı. İdil Caddesi'ni savaş alanına döndüğü olaylar sırasında polis saldırganları dağıtmak için havaya ateş açtı.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...