‘Karı cuma bekliyorduk’

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dün yaşanan kar rezaleti ile ilgili 'Cuma bekliyorduk' savunması yaptı.

‘Karı cuma bekliyorduk’

“Trafik kazaları ve araç arızaları trafikte yoğunluğa neden oldu. Sabaha kadar AKOM’dan çalışmaları takip ettik. Sabaha kadar 250 aracımız, 1300 kişilik ekip çalıştı. Kapalı yollar yok. Şehir merkezinde de problem yaşanmadı. Bugün itibariyle İstanbul’un hiçbir noktasında ulaşım problemi yok. Meteorolojik bilgilere göre kar Cuma itibarıyla bekleniyordu. Hava sıcaklığının da 13 derece düşmesiyle birlikte sıkıntı yaşandı. Evsiz vatandaşlar Metin Oktay Tesisleri’nde himaye altına alındı. 19 ağaç yıkıldı. Kemerburgaz, Arnavutköy’de 30 santimetre kadar kar kalınlığı ölçüldü. 344 kaza İstanbul’un ana noktalarında ciddi bir problem çıkardı. Vatandaşlar uzun süreli trafikte kaldı. Sıkıntılar dakika dakika aktarıldı. Elimizden geldiğince vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalıştık. Bir daha bu sıkıntı yaşanmayacağını söyleyebiliriz. Hava sıcaklığının 5-6 derece yükseleceği bekleniyor. Daha etkin bir sıkıntı yaşanmasın diye çalışmalarımız devam edecek. Okulların tatil edilmesiyle birlikte trafikte sorun yaşamadık, bu yüzden de Sayın Vali’ye teşekkür ediyoruz”

YENİ METRO HATLARI TEK ÇÖZÜM
“Metrobüs kapasitesinin üzerine çıktı. Dün bir sıkıntı yaşandı 40 dakika kadar. Bir şeritte gidiş bir şeritte geliş şeklinde hazırlandı. 3 şerit gidiş, 3 şerit geliş olması gerekir. 800 binlik bir kapasite var. Normalde 400 bin kişilik bir kapasite var. En ufak bir sorun, metrobüste vatandaşları sıkıntıya sokuyor. Bunun da çözümü metro hatlarının genişletilmesi”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...