Kıyamet bahane Şirince şahane

Şirince Köyü'nde merakla beklenen 21 Aralık'a girildi. Kıyamet kopmadı ama herkes eğlendi

Kıyamet bahane Şirince şahane

Gecenin ilk dakikalarında Şirince Köyü’nün caddelerinin çoğu boş kaldı.


Belirli yerlerde vatandaşlar ateş başında ısınarak ne olacağını merakla bekledi. Kimisi ise teleskopla gökyüzünü izledi.

21 Aralık’ın ilk saatlerinde Şirince köyünde insanlar kıyameti oynayarak bekledi.

Bu görüntüler ‘Kıyamet bahane, Şirince’de eğlence şahane’ dedirtti.

‘Kıyamet’e saatler kala eğlenceler devam etti.

BEKLENEN OLMADI


Maya takvimine göre kıyamet saati olarak gösterilen 13.11’e gelindiğin Şirince Köyü’nde ‘beklenen’ olmadı ve günlük hayata devam edildi. Ziyarete gelenler, o dakikada sokaklarda dolaşırken, bazıları da St John Kilisesi’ne gidip mum yaktı, dilek havuzuna para attı. Kıyamet lokması da döken işyeri sahipleri, bugünkü kalabalığın geçmiş günlere göre çok düşük kaldığını önü sürdü.

Esnaf, “Hafta sonları en az 5 bin ziyaretçi geliyor. Cuma günleri de kalabalık oluyor. Bu haberler yüzünden gelmeyi düşünenler de gelmedi” diye yakındı.

Öğlen saatlerinde maden işçileri eylem yapmak istedi, jandarma eyleme izin vermedi.

‘ŞİRİNCE’DE KIYAMET MENÜSÜ HABERİ’ İÇİN TIKLAYIN

‘KIYAMET ŞİRİNCE’DEN Mİ BAŞLIYOR’ HABERİ İÇİN TIKLAYIN

‘MAYALAR’IN TORUNLARI AYİN DÜZENLEDİ’ HABERİ İÇİN TIKLAYIN

KIYAMET İDDİASI MECLİS’TE DE KONUŞULDU TIKLAYIN

OLUMLU ENERJİ EVRENE YAYILIYOR

Değişim ve dönüşüm danışmanı Pervin Cülcüloğlu, Şirince Köyü’nün ara sokaklarında mumları duvar üzerine koyup yaktıktan sonra olumlu enerjinin evrene yayıldığını belirterek, 20 Aralık’tan 21 Aralık 2012’ye geçiş saati olan 00.00’da meditasyon düzenledi. Bütün korkularımızdan evrendeki bütün negatifliklerden değişim sürecine geçildiğini söyleyen Cülcüoğlu, “Savaşlar, tüm kötülükler ve bütün korkular, artık geride kalıyor. Yeni bir bilinçlenme ile hepsini unutup, her şeyin güzel olacağı bir dünyaya inanıyoruz. Bu yüzden de olumlu enerjinin toplandığı Şirince’de saat tam 00.00’ı gösterdiğinde hep birlikte olumlu enerjimizi evrene yayıyoruz” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...