‘Kıyamet’e 3 gün kala!..

İşte sözde kıyamete üç gün kala Dünya genelinde yaşananlar...

‘Kıyamet’e 3 gün kala!..

Mayaların meşhur takviminin sona ermesine üç gün kaldı. Kıyamet meraklıları ise hayatta kalabilmek için önlem alma peşinde. İşte sözde kıyamete üç gün kala Dünya genelinde yaşananlar…

Yıllardır filmlere, kitaplara ve hatta karikatürlere konu olan o güne sadece üç gün kaldı. Antik Mayaların takvimini baz alarak 21 Aralık 2012’de kıyametin kopacağına inananlar arasında panik çoktan başladı. Bilim adamlarının ve Mayaların torunlarının tüm açıklamalarına rağmen kıyamete odaklananları ikna etmek kolay değil.

21 Aralık’ta Dünya’nın sonunun geleceğine inananlar hayatta kalabilmek için tek şanslarının Fransa’nın Bugarach ve Türkiye’nin Şirince köylerine kaçmak olduğunu düşünüyor.

Köyün kapasitesinin çok üstünde ziyaretçi bekleyen Şirince’de güvenlik önlemleri artırılmaya başlandı. Normal dönemde 10 kişilik jandarma timinin görev yaptığı Şirince’ye 21 Aralık’ta komando ve istihbarat birimlerinde görev yapan personelin de aralarında yer aldığı çok sayıda resmî ve sivil takviye kuvvet görevlendirileceği bildirildi. Alınacak güvenlik tedbirleri kapsamında köy okuluna sağlık ekipleri de yerleştirilecek.

TOM CRUISE GİDİYOR MU?

Çok sayıda insanın Şirince’ye gelecek olması nedeniyle esnaf ve köy halkı biraz endişeli olsa da yine de durumdan memnun. 400 yatak kapasiteli köydeki otellerin ilk defa tam kapasite dolduğu belirtildi. Henüz teyit edilmese de ünlü oyuncu Tom Cruise’un da Şirince’ye gidebileceği yönünde haberler medyaya yansımıştı.

Şirince’nin çok güçlü bir enerjisi olduğuna inanan ezoterikçiler, bu enerjinin onları evrende belirli bir yere ulaştıracağına inanıyor. Bazıları da Hz. Meryem’in göğe yükseldiğine inanılan yere yakın olan Şirince’ye Hz. İsa’nın gelip kendilerini kurtaracağı görüşünde.

BUGARACH’TA UÇUŞ YASAĞI

Öte yandan, Fransa’daki Bugarach köyü yetkilileri de hükümetten yardım istedi. Aşırı kalabalığı önlemek için Bugarach’ın bin 231 metre yüksekliğindeki tepesine 19-23 Aralık tarihleri arasında tırmanma yasağı getirilmesi planlanıyor. Ayrıca tepe üzerinde uçuş yasağı ve Bugarach köyüne ziyaretçi kısıtlaması da Fransız hükümetinin almayı planladığı önlemler arasında.

RUSYA’DA PANİK

Rus halkı arasında da 21 Aralık’ta Dünya’nın sonunun geleceğine inananların sayısı bir hayli fazla. Hatta istenmeyen olaylar da yaşandı. Geçtiğimiz haftalarda 19 yaşındaki bir genç, medyada yer alan haberler nedeniyle yaşadığı panik neticesinde, dört kişiyi yaraladı. Yaralananlar arasında üç yaşında bir çocuk da bulunuyor. Çocuğun komada olduğu, saldırgan gencin de bir psikiyatri kliniğine kaldırıldığı belirtildi.

Rusya’da batıl inançları olan insan sayısının çok fazla olduğu ifade ediliyor. Bu nedenle milletvekilleri devlet televizyonundan konuyu ele alırken tedbirli davranmasını istedi.

KIYAMET PARTİLERİ

Sadece’de Rusya’da değil Ukrayna’da da panik söz konusu. Bazıları marketlere akın ederek son güne hazırlıksız yakalanmama derdinde. Aldıklarını da sığınaklarda tutuyorlar. Ukraynalı Andrey İlçenko, “Kıyamet için gıda maddesi ve içecek alıyor, sonra da sığınaklarımıza inip kapağı üzerimize kapatıyoruz“ şeklinde konuşuyor. Diyepropetrovsk kentinden olan İlçenko ve arkadaşları, 21 Aralık gecesi son akşam yemeğinde Dünya’nın sonuna kadeh kaldırmak istiyor.

Bu arada Paris, Berlin ve Brüksel başta olmak üzere Avrupa’nın pek çok kentinde cuma günü “Kıyamet Partileri“ düzenlenecek.

“Daha 500 milyon yıl var” “Faszination Apokalypse” adlı kitabın yazarı Thomas Grüter, Güneş’in artan enerji kapasitesi nedeniyle Dünya’nın 500 milyon yıl içinde çok ısınacağı için muhtemelen yaşanmaz hale geleceğini ve 1,5 milyar yıl içinde de okyanusların kaynayacağını söylüyor. Grüter bu nedenle, şimdilik endişelenecek bir şey olmadığını kaydediyor.

Dünya’nın 500 milyon yıl içinde çok ısınacağı tahmin ediliyor NASA ise yaptığı açıklamalarla insanları rahatlatmaya çalışıyor. Kurum, iddiaları bertaraf etmek için internet sitesinde özel bir bölüm de hazırladı. Bu arada NASA'nın 22 Aralık'ta yayınlamayı planladığı video da yanlışlıkla internete düştü. Video, “22 Aralık 2012. Eğer bu videoyu izliyorsanız, bu bir tek anlama gelir: Dün dünyanın sonu gelmedi” yazısıyla başlıyor.

İŞTE O VİDEO

KIYAMETE ÜÇ GÜN KALA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...