Kredi mağduru!

Bursa'da PTT şubesi, yüzünde maske elinde silah olan bir kişi tarafından soyuldu.

Kredi mağduru!

Bursa’da PTT’nin merkez Yıldırım İlçesi Duaçınar Mahallesi’ndeki şubesi, bugün yüzünde maske elinde silah bulunan bir kişi tarafından soyuldu. Kasada bulunan 10 bin TL’yi alıp kaçan 32 yaşındaki Erkan Bağcı polis tarafından yakalandı. Şüpheli, kredi kartı borcu için soygunu gerçekleştirdiğini söyledi.

Merkez Yıldırım İlçesi Duaçınar Mahallesi Orta Sokak’ta bulunan PTT merkez şubesine bugün saat 11.30 sıralarında gelen yüzünde kar maskesi ve elinde silah bulunan bir kişi, fatura ödemek için kuyrukta bekleyen bir kişinin kafasına silah dayayıp, görevliler Koray Yıldırım ve Dilay Okyay’dan kasada bulunan paraları poşete koyup kendisine vermesini istedi. Yıldırım ve Okyay’ın poşete koyduğu 10 bin TL’yi alan soyguncu, rehin aldığı kişiyi bıraktıktan sonra kapı önünde park ettiği arkasında plaka bulunmayan 16 P 7110 beyaz otomobile binerek hızla uzaklaştı. Haber verilmesi sonucu çevrede önlem alan resmi ve sivil ekipler, otomobili Şükraniye Mahallesi’nde sıkıştırdı. Polislerin arkasından bir el ateş ettiği otomobil PTT şubesine 2 kilometre uzaklıktaki dar bir sokağa girince ekipler tarafından durduruldu. Şüpheliyi etkisiz hale getiren ekipler, kiralandığı tespit edilen otomobilin arka koltuğunda maske ve gaz tabancası, torpido gözünde ise paraları ele geçirdi.

DAHA ÖNCE BANKA SOYMAYI PLANLAMIŞ

Soğukkanlı hareketleriyle dikkat çeken şüphelinin bir tekstil fabrikasında çalışırken yaklaşık 5 ay önce işten çıkarıldığı, 4 ay önce de aynı semtte bir banka şubesini soymak için keşif yaparken şüphe üzerine yakalandığı ve çıkartıldığı nöbetçi mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı anlaşıldı. Bekar olan Erkan Bağcı verdiği ilk ifadesinde, bankaya olan kredi kartı borcunu ödemek için PTT şubesini soyduğunu söyledi.

Sorgulanmak üzere Bursa Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Erkan Bağcı, işlemlerinin ardından adliyeye çıkartılacak. – Bursa / Yıldırım

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...