Malezyalı ortak Fenerbahçeli çıktı!

Köprü ve otoyol projesiyle ilgili ilginç bir detay ortaya çıktı.

Malezyalı ortak Fenerbahçeli çıktı!

Türkiye tarihinin en büyük ikinci özelleştirmesi olan ve Koç Holding, Malezyalı UEM Group Berhad ve Gözde Girişim Sermayesi’nin oluşturduğu konsorsiyumun 5.72 milyar dolar bedelle kazandığı köprü ve otoyol projesiyle ilgili ilginç bir detay ortaya çıktı.

Malezya’nın devlet fonu Khazanah Nasional’in direktörü Azman Mokhtar’ın, Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda oynanan Süper Final’in son karşılaşmasında biber gazına maruz kaldığı ortaya çıktı.

Acıbadem grubunu da alan ve kendisi de sıkı futbol hayranı olan Malezya sultanı ve Malezya başbakanının baş danışmanı olan Azman Mokhtar 2011-2012 sezonunun şampiyonluk maçını Kalamış’ta ekibiyle birlikte seyretmişti.

Olaylı karşılaşma sonrası Fenerbahçe taraftarlarıyla polis arasında arbede yaşanmış ve polis biber gazı kullanmıştı. Bu biber gazı bölgede bulunan restoran ve kafeleri de duman altında bırakmıştı.

Dün çok kısa sürede ve 5.72 milyar bedelle tamamlanan ihaleyi kazanan konsorsiyumun büyük ortaklarından Khazanah Nasional’in direktörü Mokhtar da dumandan etkilenmiş ve bir süreliğine masasını terk etmişti. Koyu bir futbol aşığı olarak bilinen Mokhtar, o gün üzerinde Fenerbahçe formasıyla objektiflere poz vermişti.

40 milyar dolar büyüklüğündeki Fon’un, dünkü ihaleyi kazanan konsorsiyumda yüzde 40 ortaklığı bulunuyor. Diğer iki ortak olan Koç Holding ve Ülker grubuna ait Gözde Girişim Sermayesi’nin ise sırasıyla yüzde 40 ve yüzde 20 ortaklığı bulunuyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...