Marmaris’te bulundular

9 gün önce 'Dershaneye gidiyoruz' diyerek evlerinden çıkan 4 genç kız, Marmaris'te bulundu.

Marmaris’te bulundular

Muğla’nın Yatağan İlçesi’nde, 9 gün önce ‘Dershaneye gidiyoruz’ diyerek evlerinden çıkan, manken olma hayali kurdukları ileri sürülen 3’ü Mesleki Teknik Eğitim Merkezi (METEM) öğrencisi 4 genç kız, polis tarafından MOBESE kameraları sayesinde Muğla’nın Marmaris’te bulundu. Kızların, burada bir arkadaşlarının evinde kaldıkları ortaya çıktı. Kızların, kendilerini bulan polislere, “Aile baskısından kaçtık” dedikleri öğrenildi.

Yatağan METEM öğrencileri H.M. (14), M.Y. (17), M.Ç.’nin (16) ve arkadaşları A.Y. (17), geçen 1 Aralık’ta dershaneye gitmek üzere evlerinden çıktı. Dört genç kızın akşam evlerine dönmemeleri üzerine meraklanan aileleri, gidebilecekleri tüm yerlere bakmalarına rağmen bir sonuç alamadı. 4 genç kızın da telefonlarının kapalı olması üzerine yakınları Yatağan İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği ve savcılığa kayıp başvurusunda bulundu.

Harakete geçen polis, kızların buluşup, en son ilçedeki bir mağazadan valiz ve çeşitli giyecek alırken görüldüğünü belirledi. Polis, ortalıktan kaybolan 4 kızın fotoğraflarını tüm emniyet birimlerine dağıtarak, bulunmaları için çalışma başlattı.

Polis, dört kızın il sınırları içiresinde olduğunu tespit etti. Bunun üzerine Bodrum, Marmaris gibi turizm merkezleri üzerinde yoğunlaşıldı.

Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, garaj ve işlek caddelerdeki MOBESE kameralarını incelemeye aldı. Görüntülerden kızlardan birinin Marmaris’te olduğu tespit edildi. Bunun üzerine polis kızı takibe aldı. Takip sonucu dört kızın bir arkadaşlarının evinde kaldıkları belirlendi. Bunun üzerine polis, bugün saat 10.00 sıralarında 4 kızı kaldıkları evden alarak Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürdü.

Kızların kendilerini bulan polislere, “Aile baskısından kaçtık” dedikleri, öğrenildi. Kızların, evden kaçtıktan sonra önce Muğla’ya gittikleri birkaç gün burada kaldıkları, ancak daha sonra Yatağan’a döndükleri, buradan da yine kimseye haber vermeden Marmaris’e geçtikleri anlaşıldı. Dört kızın 2 gündür Marmaris’te oldukları belirlendi.

Kızlarının bulunduğunu haber alarak büyük sevinç yaşayan aileleri, Marmaris’e gitmek üzere yola çıktı. Dört kızın polisteki işlemlerinin sürdüğü bildirildi.

OTOBÜS YAZIHANESİNDE ÇALIŞAN GENCİN EVİNDE KALMIŞLAR
4 kızın kaldıkları evin Marmaris Otogarı’ndaki bir otobüs firmasının yazıhanesinde çalışan 25 yaşındaki H.K.’ya ait olduğu belirlendi.

Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde ifade veren H.K., yaptığı açıklamada, kızlara yardımcı olmak isterken, başına iş açıldığını söyledi.

Gece Marmaris Otogarı’na gelen dört kızın kendilerini ‘üniversite öğrencisi’ olarak tanıttığını belirten H.K., “Datça’daki bir arkadaşlarının kendilerini davet etmesine rağmen, evine kabul etmediğini, paraları olmadığı için de sokakta kaldıklarını söylediler. Benden bir gün evimde kalmaları için yardımcı olmamı istediler. Televizyonlarda, hep bu tür kızların başına neler geldiğini gördüğüm için durumlarına üzülüp, bekar evime götürdüm. Evin anahtarını kendilerine verdim. Uyumak için bile bir daha eve gitmedim. İki gün geçtikten sonrda, evimi boşaltmalarını istedim. Ancak, gitmediler. İftira atabileceklerini düşünüp, kimseye de bir şey söyleyemeyip, kendiliğinden gitmelerini bekledim. Evlerinden kaçtıklarını bilseydim, anında polise giderdim” dedi.

SAĞLIK DURUMLARI İYİ
Evden kaçtıktan 9 gün sonra bulunan 4 kızın Marmaris Devlet Hastanesi’ndeki sağlık kontrollerinin ardından İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde psikolog ve avukat eşliğinde ifadelerine başvuruldu. Sağlık kontrolllerinde herhangi bir dayak veya başkaca bir olumsuzluğa rastlanmayan kızların, ifadelerinde de kimseden şikayetçi olmadıkları öğrenildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...