Meclis’te kıyamet tartışması

CHP'li İnce: Dünyadaki adaleti halletlikten sonra Allah’ın mahkemesine de mi el attınız?

Meclis’te kıyamet tartışması

Meclis Genel Kurulu'nda bakanlığının bütçesi üzerinde konuşan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın, “Yarın kıyamet gününde ak ile kara hepsi ortaya dökülecektir” sözüne tepki gösteren CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, “Dünyadaki adaleti halletlikten sonra Allah'ın mahkemesine de mi el attınız” diye konuştu.

MİLLİ SAVUNMA BAKANI: YARIN KIYAMET KOPSA…

Meclis Genel Kurulu'nda bakanlığının bütçesi üzerinde konuşan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın, “Yarın kıyamet gününde ak ile kara hepsi ortaya dökülecektir” sözüne tepki gösteren CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, “Dünyadaki adaleti halletlikten sonra Allah'ın mahkemesine de mi el attınız” diye konuştu.
Genel Kurul'da konuşan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bedelli askerlik düzenlemesinden 69 bin 327 kişinin yararlandığını belirtti.

TSK'nın iç güvenlik ve hudut karakol tesis ihtiyacı karşılanması amacıyla Milli Savunma Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, TOKİ Başkanlığı arasında imzalanan protokollerle Ağrı, Iğdır, Hatay ve Van illerinde toplam 118 hudut birlik tesisi inşa edilmesi planlandığına işaret eden Milli Savunma Bakanı, bunlardan 38 tanesinin tamamlandığın, 50 adet tesisin inşa faaliyetlerinin devam ettiğini, 30 adet tesisin de proje çalışmalarının sürdüğünü söyledi.
Bir hatibin “Doğu'dan asker alınmıyor” dediğini ifade eden Yılmaz, “Bu kesinlikle doğru değildir. Biz doğusuyla batısıyla bir aileyiz” dedi.

BDP’li Hasip Kaplan’ın “Şerefli bir subay arıyorum” şeklindeki sözlerinin maksadını aşan sözler olduğuna dikkat çeken Milli Savunma Bakanı, “TSK'da görevli personelin şeref ve haysiyetini sorgulamak kimsenin haddi değildir. Kahraman ordumuzda görev yapan her subayımız şerefli ve onurludur görevinde kaldığı sürece” diye kaydetti.

ÖLÜMLERİNİ SAVUNAN YOK”

Uludere'de yaşanan olaya ilişkin de Milli Savunma Bakanı, “Gülyazı'da Roboskili vatandaşlarımızın Irak'ta bir hava saldırısı sonucu ölümlerini savunan yok. Yapılanları yargının yerine geçerek, yargının yerine geçerek karar verilmemesini istiyorum. Yargıdan önce karar verilecekse yargıya ne gerek var. Bu olayın bir boyutu ayrıca anayasaya göre yargıya intikal etmiş bir konunun TBMM gündemine getirilmesi de bir diğer hukuk ihlalidir” dedi.

En çok Kürt'ü öldürenin terör örgütü olduğuna dikkat çeken Milli Savunma Bakanı, “Bizim milletimiz kurtla beraber kuzuyu avlayanların sonra da koyunla beraber ağlayanların kimler olduğunu çok iyi bilir” dedi.

-KIYAMET TARTIŞMASI-

Milli Savunma Bakanı’nın konuşmasının sonunda da, “Yarın kıyamet gününde ak ile kara hepsi ortaya dökülecektir” sözü ise tartışma yarattı.
BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Bakan Yılmaz'ın konuşmasına itiraz ederek söz istedi. Kaplan, “Milli Savunma Bakanlığında Kürt olarak kaç tane subay var? Kaç tane Harp Okuluna Doğu ve Güneydoğulu almışsınız?
12 Eylül darbecileri, Kenan Evren şerefli mi? 28 Şubatçılar şerefli mi, darbeciler şerefli mi, bu Meclisi kapatanlar şerefli mi, nasıl herkese şerefli dersiniz” dedi.

“DÜNYADAKİ ADALETİ HALLETLİKTEN SONRA ALLAH'IN MAHKEMESİNE DE Mİ EL ATTINIZ”-

Söz isteyen CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce de, “Dünyadaki yargıyı hallettiniz, Anayasa Mahkemesi, Danıştay, HSYK, Yargıtay hepsini halletliniz, Silivri'de gördük adaletinizi. Dünyadaki adaleti halletlikten sonra Allah'ın mahkemesine de mi el attınız, bunun da mı kararını veriyorsunuz” diyerek şöyle konuştu:
“Siz bu dünyadaki yargıyı da bıraktınız da artık megalomanlığınız o kadar üst boyutlara ulaştık ki Allah'ın adaletinin sonucunun ne olacağını da biliyorsunuz. Yani kıyamet günü gelmiş, Allah'ın mahkemesi adaleti kurulmuş siz ak çıkmışsınız biz de kara çıkmışız öyle mi, bu sizi dinden çıkartır.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...