Mustafa Kemal Lisesi imam hatip oldu

İzmit Körfez'de bulunan Mustafa Kemal Lisesi de imam hatipli oldu.

Mustafa Kemal Lisesi imam hatip oldu

Sozcu.com.tr/ Deniz Ayhan
Kocaeli Körfez İlçesi’nde bulunan Mustafa Kemal Lisesi, imam hatip okuluyla birleştirildi.

2004’ten beri Milangaz Hacer Demirören Çok Programlı Lise bünyesinde yer alan okul, 4+4+4 sistemiyle 2011 tarihinde Körfez İmam Hatip Lisesi’ne dönüşerek Kirazlıyalı Eski Belediye binasında eğitime başladı. Ancak eski belediye binasında onarım ve güçlendirme çalışmaları yapılacağı iddia edilerek okul kısa süreli olarak Yeniyalı Mahallesi’ndeki Mustafa Kemal Lisesi’ne taşındı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin eski belediye binasına oturulamaz raporu vermesinin ardından Körfez İmam Hatip Lisesi, Mustafa Kemal Lisesi ile tamamen birleşti.

TABELASI DA DEĞİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde bir sınav için okula giden öğrenciler ve veliler, Mustafa Kemal Lisesi’ni bulamayınca şaşkınlık yaşadı. Mustafa Kemal Lisesi tabelası yerine Körfez İmam Hatip Lisesi tabelasıyla karşılaşan öğrenci ve veliler, okula yanlış geldiklerini düşündü.

SABAH İMAM HATİPLİ, ÖĞLEN ATATÜRKÇÜ

Mustafa Kemal Lisesi’nden ve Körfez İmam Hatip Lisesi yetkililerinden edindiğimiz bilgilere göre, okulda sabahları imam hatip öğrencileri, öğleden sonra ise Mustafa Kemal Lisesi öğrencileri eğitim görüyor. Körfez İmam Hatip Lisesi öğrencileri derslere sabah 7’de başlarken, 13.15 itibariyle de okula Mustafa Kemal Lisesi öğrencileri geliyor.

 

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...